“Sevginin ve içtenliğin ve aklın egemen olduğu yaklaşımlarla çözülemeyecek sorun yoktur.”

Kastamonu Belediye Başkanı Sayın; Tahsin Babaş -İl Müftüsü Osman Aydın, Veteriner İşleri Müdürü Hatice Özbay ve Yaşam Hakkı Savunucuları “HÜMA HATUN” Konağında Toplantıda Buluştular.

Kadın Kültür Evi olarak yeniden restore edilen ve hizmete açılan tarihi konakta Sayın; Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Müftüsü Osman Aydın, Veteriner İşleri Müdürü Hatice Özbay, Veteriner Hekimi Erdi Bey, Kastamonulu Yaşam Hakkı Savunucuları Katıldılar. HayKonfed YK tarafından yılın en başarılı belediye başkanı seçilen Sayın Tahsin Babaş ve çalışma arkadaşları her gün yeni projelere imza atıyor. Hayvan hakları, korunmaları, sağlık ve mutlulukları için gönüllülerle işbirliği içinde yapılan çalışmalar tüm yurtta ve Orman Su İşleri Bakanlığı bünyesinde de takdirle karşılanıyor, yeni projeler için destek büyüyor.

Toplantıya katılan İl Müftüsü sayın Osman Aydın’ın “hayvan hakları konusundaki çalışmalar İslamiyet’te önemle vurgulanan ve insanlık için zorunlu bir vicdani, sosyal sorumluluktur, siz gönüllülerle birlikte elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz” sözleri bizleri çok sevindirdi. Kısa sürede Kastamonu’da alınan hayvan hakları konusundaki yol tüm yurda örnek olsun.

Sevginin ve içtenliğin ve aklın egemen olduğu yaklaşımlarla çözülemeyecek sorun yoktur.

Timur Ugan

HayKonfed Genel Sekreteri

haykonfed_kastamonu (1) haykonfed_kastamonu (2)

Kastomonu Ziyeretleri İkinci Gün;

Kastamonu’nun her saatte halkın arasında olan Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş ile gece Öğretmen Evinde gerçekleşen ön görüşmemizden sonra sabah bakımevi ziyaretindeydik. Her zamanki gibi bakımevi çalışanları ve veteriner hekimi Erdi Bey’in konuğu olduk, genel sorunlar üzerine sohbet ettik. Her gün daha ileri adımlar atılan bakımevinde elbette “her klinikte” olduğu gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunlar iyi niyetli çabalar ve gönüllülerle işbirliği içinde çözülebilir. Yönetimiyle, yapısıyla güzel bir bakımevinde çalışmanın personel üzerindeki olumlu etkisi Kastamonu’da görülebilir.

Öğleden sonra Kastamonu Belediyesi Vet. İşleri Müdürlüğünde çalışarak yeni girişimler, projelerimiz ve yasal talepler üzerine hazırladığımız bir dosyayı yakın zamanda Kastamonu’da bulunan Sayın Orman ve Su İşleri Bakanıyla yeniden görüşmesinde iletmesi için Sayın Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a teslim ettik. Kadın Kültür Merkezinde Sayın Belediye Başkanımız, İl Müftüsü Osman Aydın, Veteriner İşleri Müdürü Ve Veteriner Hekimi’mizin de de katıldığı toplantıda hayvan hakları savunucuları ile yapılan toplantıda günlük çalışmalar değerlendirildi, sayın başkan kent içinde parklara yapılan besleme odaklarına yemek konmaması ve kuru mama alınması konusunda talimat verdi. Bakımevine bir veteriner teknikeri daha alınması, ve yeni proje değerlendirildi.

Akşam Kadın Kültür Merkezinde yapılan toplantıdan sonra Yaşam hakkı savunucusu Sayın; Yrd. Doç. Dr. Özlem Kutkan ve Ayten Kökgöz ile yeni yasa tasarısı ve HayKonfed kurultay bildirisindeki olmazsa olmaz maddeler konusunda uzun bir görüşme yaptık…
Kastamonu’daki örnek çalışmalara katkıda bulunan herkese gönülden teşekkür ederiz.

Timur Ugan

HayKonfed Genel Sekreteri

kast1

kast2

kast8

kast10 kast11

kast9 kast12 kast13

kast7 kast14 kast6 kast5 kast4

DOHAYKO İş Bankası

Atatürk Bulvarı Şubesi / ADANA
Şube Kodu : 6004
Hesap No: 494445
TR65 0006 4000 0016 0040 4944 45

Anadolu Sigorta
Kasko Sigortası


İş Güvenlik Marketi
Onlion

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

Dohayko Güncel Haberleri
Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap