T.C. ISTANBUL BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANLIGI Basin Yayin ve Halkla Iliskiler Daire Baskanligi Halkla Iliskiler Mudurlugu BEYAZMASA Sayin TULAY ERDURMAZ;

 Ilgi : 21/01/2009 14:14:37 Tarih ve 470900 Nolu Basvurunuz Basvurunuz uzerine Avcilar Belediyesi ve IBB Veteriner Hizmetleri Mudurlugumuze bilgi verilmistir. Bahsi gecen Avcilar Belediyesi Hayvan Bakimevi ile ilgili resmi tahkikat baslatilmistir.Resmi islemler tamamlandiginda tarafiniza geri donus yapilacaktir.

Iletisim ; Ibb Veteriner Hizmetleri Mudurlugu 562 46 31 Avcilar Belediyesi 695 62 00 Iyi gunler dileriz. DEMET AKMAN 02124551587 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

To: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
From: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Date: Fri, 13 Feb 2009 09:14:07 +0000
Subject: [HAYTAP] Istanbul-Avcilar Belediye Hayvan Bakimevinde tekrar denetim yapilmasi hk.
TARİH : 13.02.2009KONU : Istanbul-Avcilar Bel. Hayvan Bakimevi icin Il Cevrenin idari para cezasi kesme istemi.

Istanbul Il Cevre Mudurlugune,
20.01.2009 tarihinde Makaminiza gondermis oldugumuz dilekcemizde, Avcilar  Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’nin vahim durumunu, bizzat yerinde yapmis oldugumuz tespitlerimizle ve resimlerle  ilgili kurumlara beyan etmistik. Burada kopek uretiminin yapildiginin asikar oldugunu dolaysiyle aksi bir durum soz konusu olsaydi bu kadar cins ve bakimli kopeklerin Bakimevinde ne isi olacagini izah etmeye calismistik.

Hepimiz biliyoruz ki sayet amac farkli degilse, Turkiye'deki hicbir Hayvan Bakim Merkezinde bu kadar saglikli kopek bulunmasi mumkun degildir. Cins ve Damizlik olanlarla, gercekten sahipsiz ve Bakimevine hicbir yarar, kazanc saglamayacak kopeklerin farkli muamele gormesi ise asla dikkatten kacacak gibi degildi..

Avcilar Bakimevinin  daha ilk goruste ne amac icin kullanildigi ve asla bir Rehabilitasyon merkezi olmadigi anlasilmaktadir.

Kaldi ki;  bakımevini işleten Baysan Medikal isimli taseron firmanin yetkilisi Bayram  Bey tarafindan da uretim yapildigi kabul edilmistir.

 

Fakat tarafimiza yollanan cevabinizda "Hayvan satışı, tehlikeli köpek bulundurulması, hayvanların olumsuz koşullarda barındırılması’ şeklinde belirtilen hususlar tespit edilmemiştir denilmektedir. Bu cevap ne tur bir denetleme sonrasinda verilmistir? Periyodik kontroller yapilmayip sadece sikayetler degerlendirildiginde iste bu tur manzaralarla karsilasilmakta, denetim esnasina kadar hersey son derece duzgun hale getirilmektedir. Dolaysiyla verdiginiz cevaptaki gibi "hicbir olumsuz kosullara" rastlanmamaktadir.

1- 2006 ve 2007 yillarinda denetim  yapildi mi? Denetim yapildi ise burasinin uretim yeri oldugu anlasilmadimi?

2- Bahsi gecen bu yerle igili olarak Il Tarim Mudurlugune ve Belediye'ye suc duyurusunda bulundunuz mu?

ukardaki sorularimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi kanuni suresi icinde cevap verilmesini, aksi takdirde bilgi edinme ust kuruluna bas vurulacaginin bilinmesini ve geregini  emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim. 3- Eger denetim yapilmissa denetim raporlarinin tarafimiza ibraz edilmesini talep ediyoruz. Denetim yapilmamissa bunun sebebinin tarafimiza bildirilmesini talep ediyoruz.

Ek :1- Resimler Zeynep Tekin HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Kadikoy Temsilcisi TC.39557040856
From: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
To: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Subject:
Date: Thu, 12 Feb 2009 09:42:29 +0200

Sayın ilgili,

Avcılar Belediyesi Hayvan Kısırlaştırma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne 05.02.2009 tarihinde personelimizce yapılan incelemede: ‘Hayvan satışı, tehlikeli köpek bulundurulması, hayvanların olumsuz koşullarda barındırılması’ şeklinde belirtilen hususlar tespit edilmemiştir.

Bilgilerinizi rica ederiz.İstanbul İl Çevre ve Orman Müdürlüğu

Subject: Istanbul-Avcilar Bel. Hayvan Bakimevi icin Il Cevrenin idari para cezasi kesme istemi
; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.;Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
From: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
TARİH : 20.01.2009KONU   : Avcilar Belediyesi Hayvan Bakimevi icin sorusturma acilmasi istemi hk.

                    Istanbul Il Cevre Mudurlugune,

  Gonüllülerin 10.01.2009 tarihinde Avcilar Belediyesine ait sahipsiz hayvanlar bakimevini ziyaretinde 5199 sayili yasaya gore rehabilitasyon calismasi yapilmasi gereken ilgili bakimevinde kopek uretiminin yapilmakta oldugu gorülmüs ve  bakımevini işleten Baysan Medikal isimli taseron firmanin yetkilisi Bayram  Bey tarafindan da uretim yapildigi kabul edilmistir.

İlgili bakimevinde bulunan yaklasik 40 adet sahipsiz hayvana ilave olarak uretim-satis amacli olarak ayrilmis olan diger bolümde 8 adet kurt kopegi,4 adet golden retriwer cinsi kopek,1 adet labrador,2 adet pitbull ve 1 adet rottweiler cinsi kopek tespit edilmis olup fotograflari ve videosu cekilmistir.

40 adet sahipsiz hayvan ise 4m2'lik sekiz kafese dolusturulmus, buz gibi fayansların uzerinde yasamlarini devam ettirmeye calismaktadirlar.  Üretim-satıs amacli kurulmus

 Bu tespitler baglaminda asagidaki sorularimiza cevap verilmesini talep ediyoruz.

Avcilar da bir belediye rehabilitasyon merkezi veya barinaginin bulundugu tarafinizca bilinmekte midir? Avcilar Belediye Barinagi son 2006 ve 2007 yillari icinde kac defa denetlenmistir? Bu denetim sirasinda, yillardir var oldugu tarafimizca tespit edilen bu uretim yeri gorulmus mudur? Burasi hakkinda belediye ve Il Tarim Mudurlugune bir suc duyurusunda bulunulmus mudur?   

 Veya tarafinizdan belediyeye nasil bir yaptirim uygulanacaktir? . Bu yasa geregi  bu barinakta kotu kosullarda tutulan hayvanlar  hakkinda il cevre mudurlugunuzun belediyeye hayvan basina hesaplanmak kaydi ile idari para cezasi kesilmesi gereklidir.   

 Yukardaki sorularimiza 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi kanuni suresi icinde cevap verilmesini, aksi takdirde bilgi edinme ust kuruluna bas vurulacaginin bilinmesini ve geregini  emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.Ek :1- Resimle                                                              

Zeynep Tekin        

          HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Kadikoy Temsilcisi TCKimlik No.39557040856

 Avcilar Belediye Baksankigi, ,Dagitim…. TBMM Cevre Komisyonu Baskanligi, Cevre ve Orman Bakanligi Doga Koruma Milli Parklar Genel Mudurlugu, Icisleri Bakanligi Mahalli Idareler Genel Mudurlugu,

_____________________________________________________

To: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Date: Mon, 19 Jan 2009 15:20:00 +0200
Tarih/Sayi:18.01.2009/1239

                                   İSTANBUL İL TARM MÜDÜRLÜĞÜ

             Konu ile ilgili İstanbul İl Cevre Müdürlügüne yazilan yazi ekte olup, bilgisi verilen barinak hakkinda mudurlugunuzce ruhsatsiz uretim ciftiligi kurulmasini iliskin sorusturma acilmasini talep ediyoruz"  bu konuda tarafımıza 4982 sayılı ve 3071 sayılı yasalar geregi bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsadelerinize saygilarimizla arz ederiz.

 Ek : 1-İl Cevre Müdürlügüne
Subject: [HAYTAP] BU SEFER DE BARINAK YERINE URETIM CIFTLIGI!!!(AVCILAR BARINAGI)
From: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
To: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

 

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

bir usta bin usta

Anadolu Sigorta
Bir Usta Bin Usta

instagram.com/birustabinusta


İş Güvenlik Marketi
Starline İş Güvenlik Ürünleri

Ulusal Kampanyalar

Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap