Mersin - Tarsus Sevgi Köprüsü...
 
DOHAYKO Mersin Hayvan Haklari Grubu Başkanı Veteriner Hekim Burcu Matur ve üyelerden Ece Serin, Nuray Kurt, Nuket Hızar ve Vedia Yücel ile birlikte aktif çalışmaların ilk durağı olarak Tarsus Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağını ziyaret ettik. Daha önce ki ziyaretimizde barınakta eksik olan klubeler ve tahta paletlerin tamamlanmasi sözünü almıştık. Park ve Bahçeler Müdürü Halit Boz verdiği sözü tutarak klubelerin ve paletlerin bir kismini hemen yaptırmıştı. Fakat hala daha klubesi olmayan bölmelerde hayvanlar soğuğa mahkum bir şekilde yaşamaya çalışıyorlar. Vedia Yücel "hayvanlarin genel durumunun barınağa giden Tarsus'lu gönüllüler sayesinde çok kötü olmadığını ama fiziki koşulların acilen belediye tarafından düzeltilmesi, çamur olan yerlere çakıl konması gerektiğini, yemek ihtiyacının en kısa zamanda giderilmesini" ifade etti. Tarsus'un meshur yerel cins köpekleri olan "çatalburunların da" barınakta olmasının ciddi açıdan
sakınca oluşturduğunu vurgulayan Grup Başkan Burcu Matur, bu köpeklerin en kısa zamanda başka bir yere taşınmasını istedi.
Ziyaretimizin en yürek yakan kısmı, yazın kavurup kışın donduran 2 şer metrekarelik beton odalarda yaşayan hayvanları görmek oldu. O kocaman heybetli hayvanlar daracık alanlarda adeta telleri parçalıyorlardı, özgürlüğe kavuşmak için. Hele, evlerinden atılmış olan, tüyleri keçeleşmiş çamurlanmış durumda kendilerini terk eden sahiplerini beklemekten hiç vaz geçmeyen terierlerle göz göze gelmek gerçekten acı verdi. Artık Tarsus Barınağına düzenli olarak ziyaret karari alan gurup üyeleri ile birlikte Belediye Park Bahçeler müdürü Halit Boz'u ziyaret ettik. Halit Boz klubelerin yapımına devam edildiği, çok kısa zamanda çok miktarda tahta paletin de geleceği, zeminlere çakıl taşı konacağının bilgisini verdi. Ayrıca, Halit Bey yaz başında mutlaka arkalardaki beton odaların yıkılıp hayvanların geniş alanlara kavuşturulacağını da ifade etti. Barınağa giden ve orada gerçekten fedakarca çalışan Tarsus'lu gönülüllere güç ve destek vermeye söz veren Mersin Hayvan Hakları Grubu ile, içimizde biraz umut biraz hüzün ile kalbimiz ve aklımız oradaki hayvanlarda kalarak veda ettik.

 

www.dreamloftmiami.com
39 yıllık Halil Avcı tecrübesi, Adana' da yine harika bir projeye imza atıyor. Miami sahillerindeki Amerikan tarzı daireleri, DreamLoft Miami projesi ile hayata geçiriyor.

bir usta bin usta

Anadolu Sigorta
Bir Usta Bin Usta

instagram.com/birustabinusta


İş Güvenlik Marketi
Starline İş Güvenlik Ürünleri

Ulusal Kampanyalar

Oy Yok Kampanyası

Giriş Yap