1991'den Bugüne

49. KISIRLAŞTIRMA TEK ÇÖZÜMDÜR. Bakımevleri, barınaklar ve RM adı altındaki ÖLÜM KAMPLARINA KESİNLİKLE KARŞIYIZ.

ve TEDAVİ MERKEZLERİNİN kurulması ve tıbbi ve etik koşullarda KISIRLAŞTIRMA yapılmasının tek ÇÖZÜM olduğunu hem yeni ve eski başkanlara hem de kamuoyuna anlatmalıyız.
Umut bağladığımız YENİ dönem başkanları da "SAHİPSİZ HAYVAN ORMANI, HAYVAN KASABASI" gibi uydurma süslü isimler ile yeni ÖLÜM KAMPLARI oluşturma yolundalar.

1. Ankara Büyükşehir Bel. Başkanı Mansur Yavaş, göstermelik bir çalıştay yaptıktan sonra SAHİPSİZ KÖPEK ORMANI yapacağını ilan etti.
2. İzmir Büyükşehir Bel. Başkanı Sn Tunç Soyer, 1 Temmuza kadar 21 ilçeye veteriner hekim alınsın ve KISIRLAŞTIRMA başlasın diye talimat verdi, ama Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran bu emri yerine getirmedi. Hala meydan okurcasına köpek topluyor.
3. Trabzon dağ başındaki DEV barınağa 1000 lerce hayvan istifledi ama BİR TEK VETERİNER var, KISIRLAŞTIRMA yok,
bakıcı yok, açlık ve hastalık var. Yeni başkan Murat Zorluoğlu'nun umurunda bile değil.
4. Samsun dağ başına DEV barınak yaptı, KEDİ KASABASI diye bir rezillik uydurdu, ilaç yok, mama yok, kısırlaştırma yok gibi,
sadece hastalık ve mikrop var. Barınak kırık dökük, hayvanlar can veriyor. Başkan Mustafa Demir'e ulaşılmıyor.
5. Yılda 2640 Köpek kısırlaştırması gerekirken 94 köpek kısırlaştıran NEVŞEHİR Belediye Başkanı Rasim Arı, devasa bir esir kampı olacak
HAYVAN KASABASI yaptırıyor. Bu belediye daha, kısırlaştırmayı beceremezken, mevcut barınaktaki klübelerin üzerine birer gölgelik yaptıramazken 1000 lerce hayvanı toplayacak..
6. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'a barınaktaki katliamları ve rezilliği bizzat anlatmamıza rağmen, katliamların daha da gözden uzak yapılacağı DEV BARINAK kuruldu ve bu ölüm kampı bakan Bekir Pakdemirli tarafından açıldı. ESKİSİNDEN daha çok hayvan yok ediliyor, tedavi yok, sefalet diz boyu. KISIRLAŞTIRMA zaten yok...Tam bir ölüm kampı...
7. Giresun Belediyesi yıllarca TEK BİR KISIRLAŞTIRMA bile yapmadı, çünkü barınakta OPERASYON yapılacak yer yoktu. Her yıl toplanan 1000 lerce KÖPEK barınağa bile getirilmeden yok edildi. Barınağa getirilenler de orada öldürülüp torbalar ile atıldı. Katliam dönemi başkanı seçilmeyip KOLTUKTAN DÜŞTÜ. Yerine gelen başkan da BU KATLİAM EKİBİ ile çalışıyor. "Para yok, kasa boşaltılmış, eleman yok" diyorlar ama Kısırlaştırma bilmediğini kendisi söyleyen veterinere AMELİYAT KOŞULLARI oluşturulmadan KISIRLAŞTIRMA yaptırılmaya başlandı. Barınağı gerçekten bilen gönüllüler TÜRLÜ MANEVRALAR ve AYAK OYUNLARI ile barınaktan uzaklaştırıldı. Partinin kadın kolları üyeleri hayatlarında bir adım bile atmadıkları barınağın GÖNÜLLÜSÜ yapıldılar. Zulüm devam ediyor.

ÖZETLE BARINAKLAR ALLAH KORKUSU TAŞIMAYAN BELEDİYELERİN ÖLÜM KAMPIDIR.
Tek ÇÖZÜM KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZLERİNİN kurulmasıdır.
Aşağıdaki yazıyı başlıktaki TÜM KURUMLARA, Muhtarlıklara ve Basına yollayınız, bizzat ziyaret ederek anlatınız.

===========================

Cumhurbaşkanlığına,
TBMM Meclis Başkanlığına,
Siyasi Partilerin Genel Başkanlıklarına,
İçişleri Bakanlığına,
İl Valilerine,
Belediye Başkanlıklarına ve Meclis Üyelerine
Muhtarlıklara,
Basın Kuruluşlarına,

Sahipsiz hayvan sorununda TEK ÇÖZÜM etik ve bilimsel koşullarda KISIRLAŞTIRMA yapılmasıdır. Yurt çapında sayıları yaklaşık 8 milyon olarak tahmin edilen sahipsiz hayvanların konacağı bakımevlerini kurmak ve her birinde 1000 lerce hayvanı bakıp beslemek, karşılanamaz bütçeler gerektireceği için MÜMKÜN değildir, ÇÖZÜM değildir. Ayrıca, "toplu yaşam alanları" kedi ve köpeklerin doğalarına ve EKO DENGEYE tamamen aykırıdır.
Belediyeler, "KISIRLAŞTIRMA" yapmıyor, hayvan sayısı artıp vatandaş şikayet ettikçe, bir kısmını öldürüyor ve bir kısmını da toplayıp kırsala, orman ve yabana ve özellikle de başka BELEDİYELERİN sınırları içine atıyor. Atıldığı yerlerde de hızla üreyip çoğalan hayvanlar aynı akibete uğramaya devam ediyor. Bir kısım hayvanlar da çok kötü koşullarda ve enfeksiyon yuvası halinde olan belediye bakımevlerinde adeta esaret altında yaşamlara mahkum edilmekte, ölemeyenler de çoğu kez öldürülüyor.
ÇÖZÜM, tüm ilçelerde orta ölçekli "Kısırlaştırma ve Tedavi Merkezleri", iller ve büyükşehirlerde ise KISIRLAŞTIRMA MERKEZLİ HAYVAN HASTANELERİ kurulmasıdır.

Türkiye'de 1389 belediyenin sadece 234 ünde bakımevi var, o bakımevlerinin çoğu ölüm kampı ve KISIRLAŞTIRMA da yapılmıyor.
1155 belediye ise doğrudan ÖLDÜRÜYOR, dağa taşa atıyor, başka ilçelere atıyor. Hayvanları Koruma Kanunu'nu uygulaması gereken
Tarım Orman Bakanlığı'nın belediyeler üzerinde idari yaptırımı yok.
2018 Yıllık Kısırlaştırma sayısal verileri incelendiğinde, "İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Balıkesir, Samsun, Kocaeli, Denizli, Konya, Muğla" gibi BÜYÜK BARINAKLARI olan belediyeler de dahil olmak üzere hiç bir şehir KISIRLAŞTIRMA yapmıyor. Esas olarak TOPLUYOR ve YOK EDİYORLAR.

Büyükşehirlerin 2018 Yılı KISIRLAŞTIRMA sayılarına baktığımızda, KORKUNÇ GERÇEĞİ görebiliriz:

☑️İstanbul İBB Veterinerlik, bir günde asgari 390 köpek kısırlaştırması gerekirken, SADECE 40 köpek kısırlaştırmış.
☑️Ankara Büyükşehir ve ilçeleri bir günde asgari 250 köpek kısırlaştırması gerekirken, SADECE 23 köpek kısırlaştırmış.
☑️İzmir Büyükşehir ve İlçeleri bir günde 360 Köpek kısırlaştırması gerekirken SADECE 41 köpek kısırlaştırmış.
☑️Trabzon Büyükşehir ve İlçeleri bir günde 180 köpek kısırlaştırması gerekirken sadece 1 köpek kısırlaştırmış.
☑️Mersin Büyükşehir ve ilçeleri bir günde 130 köpek kısırlaştırması gerekirken SADECE 7 köpek kısırlaştırmış.
☑️Samsun Büyükşehir ve İlçeleri bir günde 170 köpek kısırlaştırması gerekirken SADECE 14 köpek kısırlaştırmış.
☑️Konya Büyükşehir ve ilçeleri bir günde 310 köpek kısırlaştırması gerekirken, SADECE 4 köpek kısırlaştırmış
☑️Denizli Büyükşehir ve ilçeleri bir günde 200 köpek kısırlaştırması gerekirken, SADECE 3 köpek kısırlaştırmış.
☑️Giresun belediyesi ve ilçeleri, bir günde 160 köpek kısırlaştırması gerekirken, sadece 0.3 köpek yani HİÇ KÖPEK kısırlaştırmış.

Muğla, Ordu, Erzurum, Şanlıurfa, Mardin, Muş, Tokat, Van ve diğer bütün şehirlerdeki KISIRLAŞTIRMA sayıları daha da düşük.
TOPLAYIP yok ediyorlar, ölüm kampı barınaklarda açlık pislik ve hastalık ile öldürüyorlar, bazılarını da dağlara kırsala ve başka
ilçelere atıyorlar. Bu kez de orada hızla çoğalan hayvanları aynı akibetler bekliyor.
‼️‼️SONUÇ ve ÇÖZÜM İÇİN TALEP: Sayın Valilerin başkanlık yapacakları tüm belediye başkanlarının katılacağı toplantı
yapılmalı ve tüm ilçelerde orta ölçekli KISIRLAŞTIRMA ve TEDAVİ MERKEZİ kurulmalı, iller ve büyükşehirlerde ise
KISIRLAŞTIRMA ve HAYVAN HASTANELERİ oluşturulması valilik makamı denetiminde sağlanmalıdır.

İsim, TC no.
İletişim...
=====================
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected]
[email protected],
[email protected],
[email protected]

cross