1991'den Bugüne

09. Yasa Maddeli "Yasal Uyarı Levhası" Ve Talep İçin Örnek Yazı

Yasa Maddeli "Yasal Uyarı Levhası" Ve Talep İçin Örnek Yazı Ekliyorum:

Kedi-Köpekleri besleyenler olabildiğince GÜVENLİK önlemi de almalı. Yoksa insana alıştırıp belediye veya kötü insanların eline teslim etmiş olarak hayvana kötülük yapılmış oluyor. Bu önlemlerden birisi de tercihan belediyeye ait bir duvara veya sabit bir yere ekte ÖRNEK olarak yayınladığım YASAL UYARI LEVHASI çakmalı. Üstüne ister bizim adımızı, ister kendi şehrindeki bir derneğin adını veya kendi adını, ister bir grup kurup onun adını yazabilir. Kesinlikle faydası var.

Bu tür panoları uygun koşullarda BELEDİYE ve ORMAN SU İŞLERİ logolu da yaptırmaya çalışın. Tabii bunun yanında, belediyenin kedi evi, suluk, besleme odakları, afiş bilboard çalışması yapması da vatandaş için uyarıcı oluyor ve hayvana kötülük yaparken düşünüyor.
Bunun için belediye ve orman su işleri müdürlüğüne yollayacağınız YAZIYI da örnek olarak aşağıda hazırladım. Yazıyı yolladıktan sonra telefonla da takip edin ve gerekirse bizi de devreye sokun.

Daha da önemlisi, mutlaka MÜFTÜLERE ve CAMİ HOCALARINA gidip, sık sıkı vaazlerde hayvana merhametten bahsetmelerini talep ediniz. En azından yüreği temiz insanların dikkatini çekmiş olursunuz.
Bu panoyu bir tabelacıda ince bir bakalit levha üzerine yazdırabilirsiniz.

Sevgiler..
Nesrin Çıtırık/ Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.

YASAL UYARI LEVHASI İÇİN ÖRNEK YAZI
==========================

KONU: Sahipsiz hayvanların güven ortamında yaşamaları ve kötü muameleye karşı korunmaları için mahallemize YASAL UYARI LEVHALARI asılması talebimiz hk.
YASAL DAYANAK: Hayvanları Koruma Kanunu ve Yönetmeliği, İçişleri Bakanlığı Özel İdare ve Belediye Hizmetlerinde Gönüllü Katılım Yönetmeliği. Belediye Kanunu.
BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: Orman Su İşleri Bakanlığı, Valilik, Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğüne, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu

Orman Su İşleri İl Müdürlüğüne
Belediye Başkanlığına,

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereği sokaktaki sahipsiz hayvanlara besleme yapmaktayım. Bu yasal hakkımı rahatlıkla kullanmam açısından ve ayrıca hayvanların insanlar tarafından dövülüp taşlanmaması, kötü muameleye maruz kalmaması, onlar için koyduğumuz mama ve su kaplarının atılmaması için vatandaşa hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması bağlamında yasal bilgilendirmeyi içeren LEVHALAR yapılmasını yapılmasını talep ediyorum.

Kanunda yer alan
"====MADDE 5 – (1) İl Müdürlüğü;f) Hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması ile ilgili eğitici faaliyetleri belediye, gönüllü kuruluş ve yerel hayvan koruma görevlileri ile koordineli olarak düzenlemekle,
====MADDE 6 – (1) İl hayvan koruma kurulu; g) Hayvan sevgisi, korunması ve yaşatılması ile ilgili eğitici faaliyetleri, belediye ve yerel hayvan koruma görevlileri ile koordineli olarak düzenlemekle,
==== MADDE 11 – (1) Yerel hayvan koruma görevlileri; e) Sahipsiz ve güçten düşmüş hayvanların korunması ile ilgili konularda halkı aydınlatmak amacıyla dergi, broşür ve benzeri yayınların çıkarılmasında yerel yönetimlere yardımcı olmakla yükümlüdür" maddelerine istinaden,

ekteki örnekte olduğu gibi levhaların yapılarak mahallemizde birlikte tespit edeceğimiz uygun yerlere ACİLEN asılmasını talep ederim.
Saygılarımla..
İsim-TC Kimlik no.

cross