1991'den Bugüne

12. Orman Ve Su İşleri Bakanlığındayız

Haykonfed Başkanı Sayın Nesrin Çıtırık'ın Açıklamasıdır;
https://www.facebook.com/HayKonfed/videos/1637262809621380/

"ŞU AN ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞINDAYIZ, yasalaşması halinde kedi ve köpekler için felaketlerle neticelenecek "yasa taslağı"na karşı çalışmalarımız sürüyor, HayKonfed Başkanı Nesrin Çıtırık'ın Anlatımıyla gelişmeler:
(saat 22.00 itibarı ile GÜNCELLEME YAPILDI) Onemli Bilgilendirme: Orman Su İşleri Bakanlığı DKMP Genel Müdür Sayın Nurettin Taş ile saatleri bulan toplantımız ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Milletvekili Sayın Cihan Pektaş ile yaptığımız toplantılarda, yasa tasarısının sebep olacağı seri katliamları gerekçeleri ve çözüm önerileri ile anlattık. Sayın CİHAN PEKTAŞ "hayvan severlerden gelen yazıları okudum, sayın bakana da bilgi verdim" dedi. Toplantılarda alınan KARARLAR: ==== 1. Bakanligin gazete ve TV lerde basin aciklamasi ile başbakanlığa gönderildiğini duyurdugu, geçen dönem kadük olan Kanun Tasarisi için, hem Sn. Nurettin Taş ve hem de Sn. Cihan Pektaş, "akademisyenler, STK lar, gönüllüler ve meslek odalarindan yazili talepler" gönderilmesini önemle vurguladılar. Bu yazılı taleplerin bakanlık ve başbakanlık bürokratlarınca üzerinde çalışılıp yeniden değerlendirileceğini ifade ettiler. ===== 2. Hemen peşinden, Akademisyenler, STK lar, Meslek Odaları Baro KOMİSYONLARI ve Veteriner Hekimler Odaları davet edilerek toplanti yapilarak tasarı madde madde tekrar görüşülecek. ===== 3. Ondan sonra tasari TBMM Cevre Komisyonuna sunulacak. Aşamalar net olarak böyle olacak. Bu kararlar Sn Nurettin Tas ve Sn Cihan Pektas ile yapilan toplantilarda alinmis ve onlarin da bilgisi ile duyurulmustur. Karşımızda uygar, iyi niyetli ve gönüllü varlığına önem veren Sn Nurettin Taş ve Sn Cihan Pektaş gibi bürokratların olması hayvanlarımız için bir şans. Ama asıl çaba ve çalışmalar, bakanlık ve sonrasında da Çevre Komisyonu ile pozitif bir iletişim içinde olarak bundan sonra başlayacak. Bakanlığa, basın ve ilgili kurumlara 1000 lerce yazı yollayan, telefonlar ile endişelerini ve tepkilerini dile getiren HERKESİN bu olumlu başlangıçta büyük payı olduğu açık ve kesin. Şükranlarımızla... Nesrin Citirik. HayKonfed Baskani.
(HayKonfed Baskani sayin Nesrin CITIRIK'ın onderliginde AnadoluFed 2.baskani Sayin Mucella CELIK, HayKonfed Ankara Temsilcimiz Haydar OZKAN, Istanbul Koordinatorumuz ve temsilcimiz Baris SENGUN, AnadoluFed Tokat temsilcimiz Nihal ERKOÇ, AnadoluFed Ankara gonullusu arkadaslarimiz bu görüşmelere katıldılar.)

cross