1991'den Bugüne

22. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde, CHP Parti Başkanlıklarından Hayvanlar İçin Bir Dileğimiz Var

EKLİ DİLEKÇEYİ CHP İl ve İlçe parti başkanlıklarına göndererek '''Topluma, hayvanlara merhamet ve sevgi mesajları vermelerini, hayvanları yok sayan , hayvanlara zulmeden CHP li Belediyelerin hayvanlara da ADALET için uyarılmasını ''' TALEP EDİNİZ.
( EKLİ DİLEKÇEYİ gönderecek olduğunuz İl ve ilçe başkanlarının İSİMLERİNE uyarlayarak yollayın)

Nesrin Çıtırık/ Haykonfed Başkanı
===================================

KONU: Hayvanlar İçin Bir Dileğimiz Var.. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü'nde Topluma ve Belediyelerinize Mesaj Verir misiniz?

CHP İlçe Başkanlığına,

Şiddetin 12 yaşa indiği, cinayetlerin aile içerisinde yaşandığı, ‘’İnsanın, insana ve hayvana şiddet’’ uyguladığı günümüzde şiddetten en büyük payı, en zayıf halka olan hayvan dostlarımız almaktadır. Öfke toplumu haline geldiğimiz günümüzde, akademik araştırmalarla hayvanlara uygulanan şiddetin, insana karşı şiddetin "ön habercisi" olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Toplumda ki ŞİDDETE karşı da en büyük ÇARENİN "hayvana merhamet ve acıma" duygularını güçlendirmek olduğu uzmanlar ve sosyal bilimcilerce de kabul edilmektedir.
%99 u müslüman olan ülkemizde kedi ve köpekler ise, " yaşam alanları yok edilmiş durumda zehirleyen, vuran, ormanlara dağlara atan ve barınaklarda aç, susuz, metrelik hücrelerde, hastalık ve pislik içinde hastalıklara mahkum durumda, ölüm kalım savaşı vermekteler"
Merhametten yoksun insanlar, vurup zehirlemenin yanında, onlar için konan bir kap suyu bile döküp fırlatarak, sokakları da bu hayvanlara cehenneme çeviriyor.
Oysa 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunuyla hayvanların yaşam hakları yasal olarak KORUMA altına alınmıştır. Fakat tüm bu hususlar maalesef vatandaşlar tarafından bilinmemektedir. Belediyeler ise yasal zorunlulukları olmasına rağmen KISIRLAŞTIRMA MERKEZİ kurmayarak, vatandaşlarla hayvanları karşı karşıya getirerek, kısırlaştırma yerine zehirlemeyi, dağa taşa atmayı seçmektedirler. Oysa hayvanların üreyerek çoğalmasının kontrol altına almanın tıbbi, yasal ve insani yolu kısırlaştırmadır.
Bu bağlamda,
1. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününde, hayvanlar için daha güvenli bir dünya oluşumuna katkıda bulunabilmek için İl ve İlçe Parti başkanlıklarınızca topluma, hayvanlara merhamet ve sevgi mesajlarının verileceği bir basın açıklaması yapılmasını talep ediyoruz.
2. Parti başkanlığınızca eğer varsa şehrinizdeki belediye hayvan bakımevinin ziyaret edilmesini, sokaktaki hayvanlar için mama ve su konması konusunda özellikle çocukların katılımı ile bir etkinlik yapılmasını talep ediyoruz.
3. Hayvanları yok sayan , hayvanlara zulmeden CHP li Belediyelerin, hayvanlara ilişkin uygulamalarının yasaya, vicdana merhamete uygun olarak yapılarak, hayvanlara da ADALET için uyarılmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ve taleplerimize ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
İsim:
Tc:

cross