1991'den Bugüne

29.Millet Vekillerinin Bilgilerine ;Yasaya İlişkin Taleplerimiz

Yakında Hayvanları Koruma Kanunu değişikliği olacak. Tüm liderler de SAPANCA YAVRUSUNDAN sonra bu konuda kesin sözler vermişlerdi. Şimdi HERKESİN BULUNDUĞU parti farkı olmadan en az 1 MİLLETVEKİLİNE ulaşıp kanuna ilişkin taleplerimizi anlatmasını istiyoruz. Her görüşmeyi de lütfen bize mümkün olursa fotoğraflı olarak bildirin. ŞU AN İTİBARI İLE İŞİ GÜCÜ BIRAKIP BUNA YÖNELMELİSİNİZ.

================================
MİLLETVEKİLLERİNE YAZILI VE SÖZLÜ OLARAK İLETECEĞİNİZ TALEPLERİ DİKKATLE OKUYUNUZ:
================================

Sayın Milletvekilim,

Sapanca'da ayakları kesilen yavru köpek hayvanların ne kadar büyük zulüm altında yaşam savaşı verdiklerini gözler önüne serdi. Fakat, özellikle sahipsiz hayvanlara şahıslardan gelen vahşetin binlerce misli daha fazlası BELEDİYELER tarafından yapılmakta.
2004 yılında (eksikleri olmakla birlikte) adeta devrim gibi Dünya'ya örnek olarak çıkartılan Hayvanları Koruma Kanunu'nun ana ilkesi olan KISIRLAŞTIRMAYI belediyeler YAPMIYOR, hayvanlar çoğalıp da vatandaş şikayet edince, anne yavru demeden hayvanları toplayıp vurup öldürüyor, çöplüklere, dağlara, ormanlara, ıssızlara atıyor. Bu hayvanlar oralarda aç, susuz, uyuşturucu bağımlıları, manyaklar ve canilerin işkenceleri altında çoğu kez tecavüz edilerek can veriyor.

Bu bağlamda, hayvanlara yönelik işkence ve vahşetin durması için KANUNA yönelik taleplerimiz:
1. Kanun TCK kapsamına alınırken, hayvana karşı sadece öldürme değil, tecavüz, işkence, vahşet ve şiddet durumunda da cezaların 2 yıldan başlayarak sabıka kaydına işlenmesi,

2. Sadece vatandaşın değil, zehirleyerek vurarak öldüren, canlı canlı presleyerek gömen BELEDİYE GÖREVLİLERİNİN de ceza kapsamına alınması,

3. Belediyelerin KISIRLAŞTIRMAYI kampanya şeklinde yoğun olarak yapmaları ve belediyeler üzerinde "BELEDİYELERİN YASAYI UYGULAMASINA" yönelik ilgili bakanlığın İDARİ YAPTIRIM YETKİSİ olması,

4. "STK lar, Meslek Odaları ve Akademisyenlerin" de katılımı ile toplantı yapılarak, kanuna yönelik değişiklik tasarısının TÜM MADDELERİ ÜZERİNDE görüş birliği sağlanmalıdır.

Daha önce yurt çapında 200 e yakın STK, Platform, gönüllü gurup ve yerel hayvan koruma görevlilerince yapılan basın açıklamaları ile BU TALEPLER ORTAK görüş olarak imza altına alınmıştır.

Siz sayın vekilimizin desteğini bekliyoruz.

cross