1991'den Bugüne

2. (Arş.132.) BAYRAM TATİLİ, Belediye Barınaklarındaki ESİR HAYVANLAR için FELAKETİ ile geliyor.

ÖNEMLİ, ÖNEMLİ: 9 Günlük BAYRAM TATİLİ, belediye barınaklarındaki ESİR HAYVANLAR için FELAKETİ ile geliyor. 
Bayram süresince, Veteriner ve Görevliler İZİNLİ olacak. Göstermelik bir nöbetçi kalacak, hayvanlara yemek-su bile verilmeyecek.
Belediye Bakım evlerinde Hayvanlar Aç Susuz Kalacak. Yine göstermelik olarak "icapçı veteriner hekim var" denecek.
İnanmayın, bu bir kandırmaca. 
Tatillerde bakımevindeki hayvanlar da tatile çıkmıyor ki.. Sayı aynı sayı, beslenmesi gereken köpekler aynı köpekler ve tedavi yapılması gereken köpeklerin tedavilerinin aynen devam etmesi gerek.
Fakat birden bire bu hayvanlar tek görevli ve gerekirse geleceği söylenen tek veterinere kalıyorlar.
Ve tabii ki felaketi yaşıyorlar..
Belediyeyi, Valiliği ve Orman Su İşleri Müdürlüğünü YAZILI olarak UYARIN. 
Bakım evlerini ZİYARET edin ki İNSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN FELAKETİ OLMASIN.!

1. Bu FELAKETİ önlemek için aşağıdaki alınması gereken TEDBİRLERİ içeren Valilik ve Belediyeye olan 2 ÖRNEK yazıyı dikkatle tüm maddeleri TEK TEK okuyarak inceleyin. Hemen şehrinizdeki Valilik ve Belediyelere yollayın. Ayrıca telefonla irtibat kurarak sorgulayın ve takip edin. Mutlaka basın kuruluşlarına da gönderin ve bizzat ziyaret ederek bilgilendirin.

2. Her iki yazının da KİME kısmına Valilik, Belediye ve Orman Su İşleri İl Müdürlüğü ve Orman Su İşleri Bakanlığı "hayvan hakkı ihlali ihbar adreslerini yazın. BİLGİ kısımına da yani CC kısmına basın kuruluşları, ORMAN SU İŞLERİ bakanlığı ve Orman Su BÖLGE müdürlükleri adreslerini ekleyin.

3. Bayram öncesi belediyeye ZİYARET EDECEĞİNİZ gün ve saat bilgisini vererek, hayvan severlere de duyuru yapıp katılım sağlayarak BAKIMEVİNE gidin. 
Eğer mümkün ise yine önceden belediyeye bilgilendirme yaparak TOPLU ZİYARETLER organize edin, basını da davet edin. 

Nesrin Çıtırık/ Hayvanların Yaşam Hakları Federasyonu Başkanı

DİKKATLE OKUYUN NELER TALEP EDECEĞİMİZİ BİLEREK TAKİBİNİ YAPIN.
=======================================
1. Yazı VALİLİK makamına, 2. Yazı ise Belediyeye..
====================================

KONU: Bayram tatilinde Belediye Bakım Evinde kaç veteriner hekim, kaç bakıcı ve kaç acil vaka müdahale görevlisi olacağının isimleri ile tarafımıza bildirilmesi, yaralı hayvanlar için müracaat edilecek telefon ve isim bilgilerinin tarafımıza bildirilmesi hakkında.

YASAL DAYANAK: 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği, İçişleri Bakanlığı Özel İdare ve Belediye Hizmetlerinde Gönüllü Katılım Yönetmeliği

BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: BİMER, Orman Su İşleri Bakanlığına ve Orman Su İşleri Bakanlığı Hayvan Hakları İHBAR HATTINA, 
Diyanet İşleri Başkanlığına, Belediye Başkanlığına, Orman Su İşleri Bölge ve İl Şube Müdürlüğüne, Kaymakamlıklara, İlçe 
Belediyelerine, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşlarına, Hayvan Hakları grup ve platformlarına, STK lara...

VALİLİK YÜKSEK MAKAMINA,

Bayramlarda, belediye bakım evlerinde veteriner ve bakıcılar izinli olur, tek nöbetçi bırakılır, o da çoğunlukla yarım gün
çalışır. Normal zamanda çok sayıda elemanın yetiştirdiği işler bu bir tek kişiye bırakıldığı için, hayvanlar
günlerce AÇ ve SUSUZ kalırlar. 
Yani "İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ" olur.

Bu bayram tatilinde Valiliğiniz koordinasyonunda, Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Orman Su İşleri İl Şube Müdürlüğü
ve Belediyeler başta olmak üzere ilgili kurumlar ile BAYRAM TATİLİNDE bakımevindeki sokaktaki hayvanların tedavi, beslenme ve bakımlarına İLİŞKİN TEDBİRLERİ görüşmek üzere TOPLANTI yapılmasını 
talep ediyoruz. Ayrıca, sokaktaki hayvanlardan yaralı acil durumda olanlara kimlerin nasıl müdahale edeceği, hangi numaraların 
aranması gerektiği konularının da belirlenerek, yazılı olarak ilgili kurumlara ve basın kuruluşlarına ve hayvan severlere, 
STK lara bildirilmesini talep ediyoruz.

Ayrıca Orman Su İşleri Müdürlüklerince ve kaymakamlıklarca görevlendirilecek HAYVAN HAKLARI DENETİM ELEMANLARI tarafından bayram boyunca bakım evlerinde denetim yapılmasını talep ediyoruz.

Bu bağlamda, valiliğiniz başkanlığında yapılacak toplantıda belirlenecek olan belediyenin çalışmalarına ilişkin aşağıdaki sorularımızın cevaplandırılmasını talep ediyoruz:

1. Bu bayramda bakım merkezinde Veteriner, Veteriner Teknikeri ve bakıcı olarak kaç görevli çalışacaktır? Kimler olacak ve hangi saatler arasında orada bulunacaklardır? Hayvanlara başlamış olan ilaç ve tedaviler hangi saatler arasında uygulanmaya devam edecektir? Bu isimlerin tarafımıza yazılı olarak verilmesini talep ediyoruz.

2. Dışarıda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekim tarafından ve nasıl yapılacaktır? Dışarıdaki acil yaralı ve hasta hayvanlar için HANGİ KURUMA HANGİ TELEFON NUMARASINA ve KİME ulaşılacaktır? Bu bilginin tarafımıza ve topluma basın yolu ve yazılı olarak verilmesini talep ediyoruz.

3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Yemek saatlerinin tarafımıza yazılı olarak bildirilmesini talep ediyoruz.

4. Basın kuruluşları da bayramda barınakları ziyaret edecektir. Basın mensupları bakımevlerini hangi saatlerde ziyaret edebilirler ve onlara hangi yetkili bilgi verecektir? Bu bilginin basına bir bildiri ile açıklanmasını talep ediyoruz.

5. Aileler çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur? Bu bilginin tarafımıza verilmesini ve ayrıca basın ve TV ler yolu ile topluma açıklanmasını talep ediyoruz.

6. Yaşanacak acil hayvan hakları ihlalleri durumunda, Orman Su İşleri Müdürlüğünün hangi elemanları görevlendirilecektir ve
vatandaşlar hangi numarayı arayacaklarının tarafımıza bildirilmesini talep ediyoruz.

7. Bayram süresince belediye bakımevlerini Orman Su İşleri Müdürlüğünün hangi elemanları denetleyeceklerdir?

Soru ve taleplerimize 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği madde madde olarak bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Isim, soyisim, TC kimlik, Adres...

==============================================
2. olarak BELEDİYEYE BAYRAM TEDBİRLERİ YAZISI. Bu da ayrıca tüm kurumlara gönderilecek.
==============================================

KONU : Bayram tatilinde bakım merkezinde kaç veteriner hekim, kaç bakıcı ve kaç acil vaka müdahale görevlisi olacağının isimleri ile tarafımıza bildirilmesi, yaralı hayvanlar için müracaat edilecek telefon ve isim bilgilerinin tarafımıza bildirilmesi hakkında.

YASAL DAYANAK: 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği, İçişleri Bakanlığı Özel İdare ve Belediye Hizmetlerinde Gönüllü Katılım Yönetmeliği

BİLGİ ve GEREĞİ İÇİN DAĞITIM: BİMER, Orman Su İşleri Bakanlığına ve Orman Su İşleri Bakanlığı Hayvan Hakları İHBAR HATTINA, 
Diyanet İşleri Başkanlığına, Valilik Makamına, Belediye Başkanlığına, Orman Su İşleri Bölge ve İl Şube Müdürlüğüne, Kaymakamlıklara, İlçe 
Belediyelerine, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşlarına, Hayvan Hakları grup ve platformlarına, STK lara...

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA,

Her yıl bayram tatillerinde, yurt genelinde belediye bakım evlerinde görevli bulunmaması, görevli bulundurulsa da yerler kirlenmesin diye yemek ve su vermemesi nedeni ile hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar. Yani "İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ"olmaktadır.

Bu bayram tatilinde Valilik koordinasyonunda, Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü, Orman Su İşleri İl Şube Müdürlüğü
ve Belediyeniz başta olmak üzere ilgili kurumların katılımı ile, BAYRAM TATİLİNDE bakımevindeki sokaktaki hayvanların tedavi, beslenme ve bakımlarına İLİŞKİN TEDBİRLERİ görüşmek üzere TOPLANTI yapılmasını talep ettik. Ayrıca, sokaktaki hayvanlardan yaralı acil durumda olanlara kimlerin nasıl müdahale edeceği, hangi numaraların aranması gerektiği konularının da belediyenizce belirlenerek, yazılı olarak ilgili kurumlara ve basın kuruluşlarına ve hayvan severlere, STK lara bildirilmesini talep ediyoruz.

Bu bağlamda, bayram tatilinde belediyeniz çalışmalarına ilişkin aşağıdaki sorularımızın cevaplandırılmasını talep ediyoruz:

1. Bu bayramda bakım merkezinde Veteriner, Veteriner Teknikeri ve bakıcı olarak kaç görevli çalışacak ve hangi saatler arasında orada bulunacaklardır? Başlamış olan ilaç ve tedaviler, hayvanlara hangi saatler arasında uygulanmaya devam edecektir? Bu isimlerin tarafımıza yazılı olarak verilmesini talep ediyoruz.

2. Dışarıda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekim tarafından ve nasıl yapılacaktır? Dışarıdaki acil yaralı ve hasta hayvanlar için HANGİ KURUMA HANGİ TELEFON NUMARASINA ve KİME ulaşılacaktır? Bu bilginin tarafımıza ve topluma basın yolu ve yazılı olarak verilmesini talep ediyoruz.

3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Yemek saatlerinin tarafımıza yazılı olarak bildirilmesini talep ediyoruz.

4. Basın kuruluşları da bayramda bakım evini ziyaret edecektir. Basın mensupları bakım evlerini hangi saatlerde ziyaret edebilirler ve onlara hangi yetkili bilgi verecektir? Bu bilginin basına bir bildiri ile açıklanmasını talep ediyoruz.

5. Gönüllüler, Vatandaşlar ve Aileler çocukları ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezini ziyaret edeceklerdir. Bu ziyaretlerin hangi saatler arasında yapılması uygundur? Bu bilginin tarafımıza verilmesini ve ayrıca basın ve TV ler yolu ile topluma açıklanmasını talep ediyoruz.

Bu hususlara ve yukarıdaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği madde madde olarak bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Isim, soyisim, TC kimlik, Adres...

BAZI MAİL ADRESLERİ:
ORMAN SU BAKANLIK MAİL ADRESLERİ
[email protected], [email protected]; [email protected]; [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected], [email protected],[email protected], [email protected]
[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected]
[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected],

MAHALLİ İDARE, İÇİŞLERİ, BİMER MAİL ADRESLERİ
[email protected], [email protected],
[email protected], [email protected],
[email protected], [email protected],
[email protected], [email protected],
[email protected]

cross