1991'den Bugüne

4. ÇAĞRI İş Adamları, İş Kadınları, Kurumlara: RAMAZANDA iftar sofra artıkları HAYVANLARA verilsin.

16. İŞ ADAMLARI ve İŞKADINLARINA, KURUMLARA, FİRMALARA İFTAR YEMEK ARTIKLARINI HAYVANLARA VERMELERİ İÇİN....Sokaklar açlıkla susuzlukla mücadele eden hayvanlarımız ile doluyken, tonlarca yemeğin çöpe gitmemesi için, topluma MERHAMET ve EMPATİ çağrılarımız devam ediyor. İş Adamları, İş Kadınları, özel ve resmi kurum ve kuruluşlar, meslek odaları Ramazan boyunca ZENGİN SOFRALAR ile iftar yemekleri veriyorlar. 
Bu sofraların artık yemeklerini KENDİLERİNE AŞAĞIDAKİ GİBİ ÖRNEK YAZI yollayarak talep edelim. 
İnanıyorum ki çok sayıda İş Adamı, İş Kadını, inşaat firmaları, sanayi kuruluşları, ticari firmalar, farklı sektörler, büyük MESLEK ODALARI ve daha pek çok kuruluş İFTAR SOFRASININ ARTIK YEMEKLERİNİN hayvanlara gitmesi için çaba gösterecektir. 
Herkes kendi şehrinde belirleme yapıp tüm bu kişi ve kuruluşlara LÜTFEN YAZSIN...
Ayrıca, basın BİLDİRİSİ ile basına da bu MERHAMET ve EMPATİ ÇAĞRIMIZI duyursun. 
Sevgilerimle.. Nesrin Çıtırık/ Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı.
========================================
ÖRNEK YAZI,
=================================
Sayın Kurum Yetkililerine,
Değerli İş Adamları ve İş Kadınlarına,
Sokaklarda açlık ve susuzlukla yaşam savaşı veren sahipsiz hayvanlarımız acılı ölümlere mahkumken, her gün tonlarca yiyecek çöpe gidiyor. 
Mübarek ramazan ayında tutulan oruç, "esas olarak toplumun ahlaki hayatını değiştiren, iyiye ve güzele götüren bir ameldir ve zenginler oruç sayesinde fakir ve yoksulların, aç ve susuz kalanların durumunu daha iyi anlarlar, bireyler arasında yardımlaşma ve merhamet duyguları gelişir" olarak da tarif edilir. Bu ramazan ayının, dünyadaki komşularımız olan hayvanlarımızın da durumlarını anlamaya vesile olmasını temenni ediyoruz. 
Ramazan boyunca, dostlarınıza veya kurumlara verilecek iftar yemeklerinin sofra artıklarının, belediye barınaklarında ve sokaklardaki hayvan dostlarımıza verilmesi sonusunda hassasiyet göstereceğinize inanıyoruz.
Bu konuda gönüllülerimiz de sizlere destek olabilirler.
Selam ve saygılarımızla...
Nesrin Çıtırık
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkanı
HayKonfed
İletişim... 05334458803

cross