1991'den Bugüne

15. Hayvanlar İçin de ADALET İstiyoruz: Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisine

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=813792575450405&set=a.212477782248557.1073741826.100004590090826&type=3&theater

Hayvanlar İçin de ADALET İstiyoruz: Sayın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bilgisine: Yalova Belediye Bakımevinde KÖPEKLERİ İŞKENCE İLE ÖLDÜREN görevliler, Başkanın emri ile hala daha Yalova Bakımevinde ÇALIŞMAYA devam ediyorlar. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman hakkında CHP yönetiminden DİSİPLİN SORUŞTURMASI açılmasını talep ediyoruz. 
Bakımevinde hala daha şifre ile girilen gönüllülere yasak gizli yerler var. Öldürmelerin devam ettiği konusunda bilgiler ulaşıyor ve gönüllüler oraya gittiklerinde mevcut veteriner ve görevlilerden hakaret görüyorlar. Başkan sadece Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu'nu GÖSTERMELİK olarak tepkileri durdurmak için bakımevinden uzaklaştırmış gibi yaptı. Erkut Ferhatoğlu'nun, hala daha bakımevine gidip, öldürülen köpekler için geçmişe yönelik YASAL TUTANAKLAR düzenlediği bilgisi de tarafımıza ulaştı. 
Arkadaşlar, lütfen EKLİ YAZIYI CHP Genel Merkezine yollayın. Mail adresleri en altta, gönderime hazır. Nesrin Çıtırık/ HayKonfed Başkanı.
===================================
CHP GENEL MERKEZİNE YOLLANACAK RESMİ YAZI.
===========================================

KONU: Binlerce köpeğin vahşice öldürülmesi nedeni ile Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Hakkında CHP yönetimince Disiplin Soruşturması açılması talebi
BİLGİ ve DAĞITIM: Cumhurbaşkanlığı, Bimer, İçişleri Bakanlığı , Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ,Valilik, Belediye Başkanlıkları, Türkiye Veteriner Hekim Odaları, Yalova Veteriner Hekimler Odası Başkanlığı, Yalova Müftülüğü, Basın Kuruluşları, Hayvan Hakları Savunucuları ..

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
MERKEZ YÖNETİM KURULUNA,

CHP li Vefa Salman Başkanlığındaki Yalova Belediyesi barınağında, yıllardır köpeklerin vahşice öldürüldükleri, zulüm ve işkence edildiği, barınak görevlileri ifadeleri ve görüntülerle ispatlanarak, resmi kurumlarca da tutanak altına alınmıştır. ( Bknz.LİNK ) https://www.facebook.com/Yalova-Yok-Edilen-Hayvanlar-Gerç…/…

1. Bu öldürmelerin Belediye Başkanı Vefa Salman'ın bilgi ve emri ile olduğu bilgileri alınmış olup, belediye görevlilerinin öldürme ilacı verdikleri hayvanları diğerlerinin gözleri önünde zehirli ilaç vererek öldürdükleri, acıdan kıvranan hayvanların daha hızlı ölmeleri için boğazlarına sopayla bastırdıkları, bu sırada kulaklarındaki küpeleri sökmek için can çekişen hayvanın kulağını kestikleri, yerlerde sürüyerek, canlı canlı gömdükleri, verilen ifadelerin yanı sıra görüntülerle de doğrulanmaktadır.

2. Bakımevinde, ön kafeslere halka göstermelik olarak 4-5 kısırlaştırılmış hayvan koyup, her hafta Pazartesi ve Salı günleri 15-20 köpek seçilerek düzenli olarak öldürüldükleri bilinmektedir.

3. YASAKLI IRK köpeklerin hemen öldürüldüğü, şikayet veya ısırma bahanesiyle kendilerine toplama yaptırıldığı bu hayvanların da, katliam günlerinde, öldürülecekler listesinin en başında yer aldıkları, bakımevinde hayvanlara dair tedavi yapılmadığı, önlerine su ve mama dahi konulmadığı, kendiliğinden ölmeleri beklendiği ve öldükleri de bizzat açıklanarak videolarda da ispatlanmaktadır.

4. YASAYA ve VİCDANA aykırı tüm bu uygulamalar sırasında veterinerlerin bakımevi personeline dahi öldürmelerin duyulmaması için yasaklar getirildiği, orada yaşananların dışarı çıkması veya duyulması halinde işlerine son verilmekle tehdit edildikleri bizzat burada çalışmış olan görevlilerce ifade edilmiştir.

5. Bir sosyal demokrat belediyede olmaması gereken, vicdanları sızlatan, toplumun değer yargılarını zedeleyen bu VAHŞET, basında ve sosyal medya da yer alarak, infiale neden olmuştur.
Yalova CHP Belediyesi bu vahşetle tüm Türkiye’nin öfke ve nefretini kazanmıştır.

6. Belediye başkanı Vefa Salman, katliam bilgileri alındığında, düzmece bilgiler ile topluma YALAN söylemiş, daha sonra görüntüler ortaya çıkınca da bakımevinden sorumlu veteriner işleri müdürünü görevden uzaklaştırdığını açıklamıştır. Oysa bu veteriner hala daha bakımevindedir. Ayrıca, öldürme ekibinde yer almış olan TÜM bakımevi personeli halen görevden alınmamış, belediye tarafından yasa dışı toplama ve vahşete DEVAM edilmektedir. Bakımevine gönüllülerin girişi hala daha başkan emri ile engellenmekte, geceleri köpeklerin toplanması ve yok edilmesi devam etmektedir.

Bu bağlamda;
Sosyal demokrat bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisinden tüm halkımız şuanda ADALETİN sağlanmasını beklemektedir.
Acil yasal talebimiz olarak ve toplumun vicdani rahatlığının sağlanması üzere , Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu'ndan, "yasal mevzuatlara aykırı suistimalin oluşmasından sorumlu ve aynı zamanda yasa dışı olayları öğrendiği halde önce düzmece yalan bilgiler ile toplumu yanıltmaya çalışan, katliam yapan görevlileri hala daha bakımevinde çalıştıran Yalova Belediye başkanı Vefa Salman hakkında disiplin soruşturması açılmasını ve katliamlarda aktif olarak yer alan TÜM ekibin acilen görevden alınmasının sağlanmasını talep ediyoruz.
Müracaatımıza ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
İsim Soyad:
Tc:
=====================================
Ek1. Barınak Görevlisinin Orman Su İşleri İl Müdürlüğünce Tutanak altına alınan Resmi İfadesi
=======================================
Ek..2 Orman Su İşleri Yalova Şube Müdürlüğü Remi Yazısı
Sayın ilgili
Sosyal medyada 13.06.2017 tarihinde çıkan Yalova Belediyesi Sahipsiz sokak hayvanları Geçici Bakımevin ile ilgili çıkan haberler ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürlüğümüze 15.06.2017 tarih ve 65701 sayı ile gelen şikayet dilekçesi ve video görüntüleriyle İl Şube Müdürlüğümüze gelen şikayet e-maillerine istinaden , Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürlüğümüzce Yalova Belediye Başkanlığına kabahatli olan personeller hakkında soruşturma açılması ve İl İdare Kurulu Müdürlüğüne memurlar ve diğer kamu görevlilerinin yargılanması hakkındaki 4483 sayılı kanun kapsamında kabahatli olanlar hakkında inceleme yapılması için yazılar yazılmıştır.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürlüğümüzce,15.06.2017 tarihinde şikayet dilekçesi ile gelen video görüntüleri incelenmiş olup, Yalova Belediye Başkanlığına, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında idari işlem yapılmıştır.
________________________________

To: [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected]

Cc: [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected] , [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected] , [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected],
[email protected], [email protected], [email protected], [email protected] ,

cross