1991'den Bugüne

HAYTAP ANADOLU İMDAT TURU 8.GÜN Isparta Copluk ziyareti ve Dernekle bulusma‏


Haytap Anadolu İmdat Turu 8.gün

Burdur'dan Isparta'ya geçen ekip burada , bir bakımevi bulunmadığı için çöplük alanına gitti. Çöp alanınında görevlilerle konuşan ekip burada 4 - 5 tane hayvan olduğunu, onlara da kendilerinin baktığını ifade ettiler, ekip çöp alanında yaptığı gezide daha fazla hayvan görmedi.
Bu sırada çöp alanının dışında keçi otlatan çocukları gören ekip çocuklara şapka verdi ve onlarla sohbet etti..
 
Şehir içinde de çok fazla köpek göremeyen ekip, köpeklerin nereye gittiğini araştırdıklarında, köpeklerin belediye tarafından toplanıp şehir dışına atıldığı bilgisine ulaştı.
Ekip akşam saatlerinde yerel gönüllülerle buluştu. 15 kişilik gönüllü grubuyla bir araya gelen Haytap ekibi, bölgedeki sorunların çözümü, kurumsal ve örgütlü mücadelenin önemi, Türkiye'de hayvan hakları mücadelesi konusunda fikir alışverişinde bulundu.
Görüşmede ; gönüllülerin birbirleriyle işbirliği halinde hareket etmeleri, topluma yönelik eğitsel çalışmalar yapmaları, yapacakları etkinliklerle basında yer alarak hayvan hakları kavramını devamlı gündemde tutmaları, resmi kurumları sürekli ziyaret etmeleri gibi konularda karara varıldı.
3 saat süren toplantının ardından ekip ve gönüllüler ertesi gün Isparta resmi kurumlarını birlikte ziyaret etmek üzere ayrıldılar.

Ege Sakin
Haytap Temsilcisi

cross