1991'den Bugüne

Haytap Anadolu İmdat Turu 18.gün Kayseri Bakımevi ziyareti

Haytap Anadolu İmdat Turu 18.gün Kayseri Bakımevi ziyareti
Haytap ekibi Anadolu İmdat Turunun 18.gününde Kayseri bakımevine gitti.
Nesrin Çıtırık, Sertaç Kişin, Timur Ugan, İsmet Taner Ay, Mihriban Doğan, Ege sakin'den oluşan ekip, Kayseri'den kendilerine ulaşan, Deniz Tutku karasakal,Reşide karasakal, Selma Kama, Erdi Uzun ile buluşup bakımevine geçti.
Bakımevinde karşılaşılan manzara oldukça kötüydü. bakımevi üst ve alt olmak üzere 2 bölümden oluşuyordu.
Üst bölmede beton kafeslerde demir parmaklıklarda hapis hayvanlar, alt bölmelerde ise, tel bölmelerin içinde 10- 15 -20 hayvan bir arada , pisliğin içinde, önlerinde su ve yemek olmaksızın hapsedilmişlerdi.
Veteriner yoktu.
Hasta hayvanlar, acı içinde inliyordu. Kimisi kanamalı kimisi kırıklı onlarca hayvan hiç bir müdehale yapılmadan öylece kafeslere atılmışlardı.
Küpeli köpekler yavrulamışlardı..
yavrular annelerinden ayrı olarak bir bölmeye toplanmış, açlık ve hastalık içindeydiler.
Depoda ne kadar yemek varsa hepsi hayvanlara verildi, kuru ekmek için bile birbirleri ile kavga ederek yediler hayvanlar verilen  herşeyi..
En az 4-5  gündür aç oldukları her hallerinden belliydi..
Suları doldurulduğunda kana kana su içtiler, hatta su kaplarının içine girip serinlemeye çalıştılar..
Hayvanların suları yemekleri verildi, hasta olanlar ayrı bölüme ayrıldı, oraya bir veteriner gelmesi için belediye ile temasa geçildi.
Daha sonra  'bakım'evi!nden ayrılan ekip kendilerine internet üzerinden başvuran Kayseri'deki gönüllüler ile bir toplantı yaptı.
Haytap ekibi 3 gün boyunca kayseri'de olacak.. Kayseri'de oluşturulacak olan hayvan hakları grubunda yer almak isteyen  duyarlırlı vatandaşlar 0507 510 23 30 nolu telefondan ekiple temasa geçebilirler..
Kayseri 'bakım'evinde yaşam mücadelesi veren dostlarımıza yuvalarını açmak isteyenler 0546 498 48 58 nolu telefona ulaşabilirler..
Lütfen petshoplardan alıp kanlı ticarete ortak olmayın, barınaklardan sahiplenip bir can kurtarın..
Ege Sakin
Haytap Temsilcisi

cross