1991'den Bugüne

Örnek : Adana Büyükşehir Belediyesi Bakimevi PİTBULL Bahçeli Bölmeleri ile

Sevgili Arkadaşlar,
KÖPEK cinsinin ne yazık ki en fazla aci ceken türü PİTBULL dediğimiz garibanlarıdır. Doğarken para kazandırırlar, hem sahiplerine hem veterinerlere.. Satılır para kazandırırlar. Dövüştürülür parçalanır sahiplerine para kazandırırlar. Kendilerini tedavi eden veterinerlere para kazandırırlar. Uretim ciftliklerinde dehliz gibi yerlerde üretilir, merdiven altlarında ölünceye kadar üretilir para kazandırırlar. Sonları ya bir barınağın metrelik hücresi olur ya da kalplerine saplanan bir iğne olur.
Ya da dovuşu kaybettiklerinde, sahipleri tarafından kanayarak ölmeye terk edilmek onların payına düşer.
Başka köpekler bir yuva bulduklarında kurtulmuş olurlar.
Bunlar bir yuva bulduklarında KURTULMUŞ olmazlar. Her an bir ORMAN SU MEMURU kahramanca kapıya dikilir, yanına polisi jandarmayi alır YASSAH HEMŞERİM diye evinde kedi gibi yaşayan bir pitbul a el koyar ve onu yavaş yavaş öleceği bir belediye barınağının hücresine tıkar. Hayvan hakkı ihlali olunca TOZ OLAN ORMAN SU MEMURLARI, el konması gereken bir hayvan olunca KARTAL gibi ucarak gelirler.
Eger hayvanın sahibi yanık yüreğini sesini yüksek çıkartırsa, hemen 5 milyarlık cezayı basarlar.
Kahramanca...
Orman Su memurları dövüştürülen pitbullara gidemezler, korkarlar...
Ama evinde ailesi ile yaşayan pitbulların KAPISINA DAYANMALARI an meselesidir.
Barınak kurturmaya güçleri yetmez ama pitbull lara el koymaya canavar gibi güçlü olurlar.
Ne yazik ki bu zavallıların kaderleri hep böyle yazılmıştır.
Ben Adana da bu makus talihi biraz olsun değiştirmek icin çok ugraştım aşağıda kiler gibi bölmeler yaptırabildim. Gücüm buna yetti. Her yerde hiç olmazsa hücrelere tıkılmasınlar diye bu tür yerler yapılmalı.
Tabii gönül ister ki, bu hayvancıklara EL KOYMA gibi insanlık dışı yasal uygulamalar olmasın. Bir yandan da bu uygulamaların kalkması icin ugraşıyoruz.
Canımızı dişimize takarak...
Sevgilerimle... Nesrin Citirik/ HAYTAPcross