1991'den Bugüne

Aydin Hayvanlari Koruma Dernegi Belediye Baskani ziyareti

Arkadaşlar merhaba;

Aydın'da geçen sene kurulması için destek verdiğimiz Aydın Hayvan Sevenler derneği bugün belediye başkanı Özlem Çerçioğlunu ziyaret etti.Ziyarette köpek evi,kırsal kesimde ki sorunlar,muhtarlar ile iletişim ve hayvan haklarında muhtarların rolü,okullarda eğitim,reklam panolarında hayvan hakları ile ilgili afişlerin yer alması konusu konuşuldu.
Şu andaki mevcut olan Aydın köpek evinin şartlarının uygun olmadığı biliniyor.Milli emlak müdürünü de davet eden belediye başkanı yeni yer tahsisi istedi.Yeni yapılacak köpek evinin tamamen uygun şartlarda ve hayvan refahının düşünülerek yapılmasına karar verildi.Kısırlaştırmaların Adnan Menderes Veterinerlik Fakültesinde yapıldığını ve ücretinin belediye tarafından karşılandığını biliyorduk.Kaza geçiren sahipsiz hayvanın bundan böyle ücretsiz olarak veterinerlik fakültesinde tedavisi karşılanacak.
Belediye ve Aydın Derneğimiz veterinerlik fakültesinide içine alan bir protokol hazırladı.Dekan ile yapılacak toplantıda şartlar belirlenecek.
Aydın Hayvan sever derneğini kabul eden belediye başkanı ziyaretten ve Haytapa bağlı bir dernekle çalışmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
Derneğimiz en kısa zamanda yönetim kurulunda alacağı kararla Haytap üye derneği olarak Genel Merkezimize başvuruda bulunacaklardır.Bilinçli sakin ve çözümle birçok başarıya kısa sürede imza atan Dernek Başkanı Şenay Hastaoğlunu kutluyor,başarılarının devamını diliyorum.
Perşembe günü(22.02.2012  ) İncirliova ve Çine belediye başkanları ve kaymakamları ile toplantıya katılacağız.Yine aynı gün Aydın belediyesinin davetlisi olarak 14.00 de Haytap adına Aydındayım..
Dernek Başkanı Şenay Hastaoğlunun iletisidir;

"Çok olumlu geçen toplantımızda Belediye Başkanımız var olan bakımevini iyileştirmeye çaba harcamak yerine derneğimizin de katkılarıyla tespit edilecek geniş bir arazi üzerinde örnek gösterilecek seviyede kediler için ayrı bir bölümü de içerecek şekilde yepyeni bir bakımevi kurma sözünü verdi.
Ayrıca Derneğimiz tarafından ilköğretim öğrencilerimize yönelik olarak düzenlenecek barınak ziyaretleri için gereken desteğin verileceği ifade edildi.Çok önemli sorun olarak gördüğümüz fakültede yapılan operasyon ücretlerinin karşılanmasındaki sıkıntı belirtilerek Veteriner fakültesi ile yapılacak bir protokolle bu sorunun çözülebileceği daha önceki görüşmemizde dile getirilmiş ve bu ziyaretimizde de protokol hazırlanması için görüşmelere başlandığı ifade edilmiştir.
İlgisi ve nezaketinden dolayı Belediye Başkanımız Özlem ÇERÇİOĞLU'na TEŞEKKÜR EDERİZ. Dernek Baskani Senay Hastaoglu"

Haytap Ege Bölge Temsilcisi
Funda Bayrı Ersoy
cross