1991'den Bugüne

5 Nisan 2009/ Esenyurt (Yakuplu)Barinak Fotolar, Muzaffer bey yolladi‏

Tarıh 29.04.2009
Sayın yetkili,
Hayvansever gönüllüler tarafından 05.04.2009 ve 26.04.2009 ziyaret edilen ve eksiklikleri tespit edilip ziyaret sırasında yetkililere belirtilen Esenyurt Belediyesine ait Sahipsiz Hayvanlar Barınağı ile ilgili bugünkü son gözlemler aşağıda fotoğraflar ile birlikte detaylı olarak anlatılmıştır. İstanbul İl Hayvanları Koruma Kurulu Başkanlığınızdan ilgili barınakta 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa ve 26166 sayılı Hayvanların Korunmasına dair Uygulama Yönetmeliğine uygunluğun en kısa zamanda denetlenmesini ve ilgili yasaya aykırı durumlar mevcut ise resmi tutanak hazırlanarak barınaktaki eksikliklerin giderilmesi için gereğini ve ayrıca bilgi edinme hakkı kanunu çerçevesinde gelişmeler hakkında bilgi vermenizi arz ederim.
 Saygılarımla,


From: [email protected]
Date: Sun, 26 Apr 2009 22:34:20 +0300
Subject: [Barinak] esenyurt barınagı zıyaretı 26.04.2009

Bugun Esenyurt barınagına gıttık
Uc hafta once gıttıgımızde var olan olumsuz şartlar yıne vardı . Hıc bır sey degısmemıs ve duzelmemıs.
Uyuz hastalıgı olan bır kopek dıger kopeklerle bırlıkte duruyor . uc hafta once bu hayvanı ayırın , ayrı bı yerde tedavı edın dedık . tamam dedı veterıner ama bırakın tedavıyı ayrı bır bölume bıle almamıslar.
Kopeklerın toplu halde bulundugu yerde kocaman bır gıder delıgı. (foto da  gorunuyor ) bu delıgın uzerıne bır ızgara yapılması gerekıyordu yapılmamıs.
yıne fotolarda gorulecegı gıbı ayagında acık yara olan , ayagı uzerıne basamayan bır kopek dıger kopeklerle bırlıkte ıslak fayans uzerınde duruyor.
trafık kazası gecıren bır kopek öylece yatıyor kapı önunde. hıc bır mudahale yok.
tum kopeklerde pire var. delı gıbı kaşınıyorlar. bazısı kaşınmaktan yara açmıs vucudunda.
barınakta kısırlastırma yapılmıyor . baska yere gonderıyorlarmıs . hayvanlara hıc bır tedavı yapılmıyor. o zaman nıye var burası. neden burada veterıner var???
veterıner huseyın kılıc ın agzından duydugum şu cumlelerde benı yıne şok etti. köpeklerın yemelerını veren orada işçi sıfatı ıle calısan İsmaıl bey hayvanlara kuduz aşısı yapıyormus. Buna da veterıner ızın verıyormus
Bu nasıl bır sorumsuzluk.
Ama bu barınak gorevlılerı Kevser hn ın mahallesınde yasayan , küpeli, saglıklı, gayet sakın ve uysal kopeklerı toplamak ıcın 2 gunde bır mahalleye ekıp yolluyormus. nıye ? cunku sıkayet varmıs.
asıl işi olarak barınaktakı hayvanlarla ılgılenmesı gerekırken yasa ıhlalı ıle küpelı kopek toplamaya gelıyorlar???
fazla uzatmaya gerek yok. acılen birseyler yapılmalı ve bu barınak basıbos bırakılmamalıdır.
beledıye ıle gorusulesı şart. ılgılenebılecek kım varsa destege ıhtıyac var. kevser hn bır noktaya kadar ugrasıyor. ama tek basına olmaz . yardımınız gerek.
İlknur Sak
Not: fotograflardakı beyaz pıtbull cınsı kopek uyuz hastası ve dıger kopeklerle bırlıkte.
        delıgın agzında ızgara yok. fayans ıslak. kayıyor. delıgın ıcıne kopek rahatlıkla duser
        kafes ıcındekı ufak kopeklerden sıyah olanı ölmüş. ama kafes ıcınde idi. ne kadar zamandır orada ıdı bılınmez. bu foto ılk gıttıgımızde cekılmıstı.

From: [email protected]
To: [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]; [email protected]
Subject: Esenyurt (Yakuplu) R.M. Fotoğraflar - 05.04.2009
Date: Wed, 8 Apr 2009 00:09:40 +0000

cross