1991'den Bugüne

Adana HAYTAP Sn.Basbakana IMDAT MEKTUBU Basin Aciklamasi...

Yine "Eylemlerdeydik"...
AK PARTI ONUNDE KATLIAM YASASI İLE İLGİL BASIN ACIKLAMAMIZ

 

Yine "Eylemlerdeydik"...

Aylardır hayvan hakları savunucuları olarak "meydanlardayız, eylemlerdeyiz". Türkiye'nin 100 e yakin il ve ilçesi ile eşzamanlı olarak hazirlanan "Başbakanımıza IMDAT MEKTBU Basin Açıklamasına" biz de Adana olarak katıldık. DOHAYKO, Adana Hayvan Severler Topluluğu genç üyeleri ve gönüllüler ile salı günü saat 11.00 de Adana AK PARTİ İl Binası önünde, 5199 sayılı Kanun değişikliğinin geri alınması için basın açıklamamızı yaptık.

Ulusal ve Yerel Basın kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasını Başbakana hitaben hazırlanmış ve üzerinde "Hayvanlarımızla da beraber yürümek istiyoruz biz bu yollarda, son umudumuz sizsiniz" mesajı olan çelenk önünde yaptık.

Daha sonra karşı kaldırımda bulunan AK PARTİ İl Merkezine ÇELENKLE yürüdük.

AK PARTİ binasında Başkan Yardımcısı Sn Av Fikret Yeni tarafından karşılandık ve  "Türkiye de Hayvanları Koruma Kanununu ilk çıkartan AKPARTI ye minnet duyduğumuzu, fakat Orman Su Isleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve tüm kedi ve köpeklerin katliamına ortam hazırlayan bu yasa teklifinin ülke çapında tepkilere neden olduğunu, onbinlerce insanın meydanlara indiğini" anlattık.

"Bu yasanın geri çekilmesi, STK lar, Barolar, Veteriner Hekim Odaları ve bilimsel kuruluşlar ile birlikte yeniden hazırlanması gerektiğini, bu konuda son umudun Başbakanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan olduğunu, hazırladığımız İMDAT MEKTBUNUN kendisine iletilmesi halinde çok mutlu olacağımızıı" ifade ettik.

Il Başkan Yardımcısı Fikret Yeni "Bu mektubun Sayın Başbakanımıza iletileceğinden emin olun. Ayrıca bizler de sizin dile getirdiğiniz sorunların takipçisi olacağiz. Hepimiz hayvanların yaşam hakkını kabul eden, hayvanları seven ve onları korumanın önemine inanan insanlarız. Sizi ve çalışmalarınızı destekliyoruz" dedi.

Hayvanlarımızı yok edecek Katliam yasasına dur denmesi için sesimizi sayın Başbakanımıza duyuruncaya kadar "meydanlarda ve eylemlerde" olacağız, bizi izlemeye devam edin ve iyi dileklerinizi esirgemeyin, sevgili dostlarım. Buna gerçekten ihtiyacımız var.
Sevgilerimle Nesrin Citirik

 

cross