1991'den Bugüne

Adana Bilboardlarda "Agaçta Kalan Kedi" figuru ile "hizmet" anlatilmasi‏

Sevgili Arkadaşlar, her zaman ki gibi  "gözünü sevdiğimin Adana'sı" diye söze başlamak istiyorum, içimden geliyor.. Neden mi? Adana Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa yönelik hizmet kalitesini ve sınırsızlığını anlatmak için, kentin farklı noktalarında “Kedin ağaçta mı kaldı? Dert etme, 153’ü ara” yazılı billboardlar astırdı.

Biz hayvan hakları savunucuları Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, "vatandaşa yönelik hizmet kalitesi ve sınırsızlığını anlatmak için, ağaçta kalmış bir kedi figürü kullanmasından" dolayı çok mutlu olduk. Bu hem toplumun, hem belediyenin hayvanlara yönelik şefkat ve merhametinin boyutlarını göstermektedir. Canlı zincirinin en zayıf zinciri hayvanlardır. Bir belediye, görev alanındaki hayvanların eziyetten uzak, canlıya yaraşır şekilde hayatlarını devam ettirmesi için çalışma yapıyorsa, o belediye zaten insan için zaten üst seviye hizmet veriyor demektir.

Ağaçta kalmış ve korkudan, açlıktan ölmek üzere olan çok sayıda kediye Adana Büyükşehir Belediyesi CANKUR ile gereken de müdahaleyi defalarca yapmıştır. Uygar toplumlarda hayvanın değeri de büyüktür çünkü hayvan canının değerinin bilindiği toplumlarda, insanın değeri de yücedir.”

cross