1991'den Bugüne

Orman Su İşleri Üretim Çiftliklerini denetleme KORKUYOR, İşte Örnek hem de Adana'da...

Sevgili Arkadaslar,

Ne yazik ki Adana Orman Su Isleri Mudurluğu hala daha bu üretim çiftliğini DENETLEMEDİ. Defalarca yazdik, HKK toplantısında dile getirdik, kurul kararlarına aldirdik. Buranın ihbarını yaptım, o zaman ki doğa koruma müdürü buraya gitti ve bana "orada şahıs kendi zevki için hayvanlarını tutuyor, bir kaç tane yavru var" diye telefon açtı. Üşenmedim hemen peşinden ben kalkıp oraya gittim. Yüze yakın köpek, sayamadığım kadar yavru vardı. Bunu HKK da dile getirdim, utanmadılar bile... Gönüllüler yukarda ki fotoğrafları çektiler, tekrar HKK da gündeme getirdik, TIK yok..!! Daha böyle başka üretim çiftlikleri var. GİT Mİ YOR LAR... STK gücümüz bu denetimleri sağlamaya yetmiyor. Sadece Adana'da değil, Turkiye nin hic bir yerinde Orman Su Isleri Müdürlükleri URETİM ÇİFTLİKLERİNİ DE NET LE Mİ YOR..!!!!

Masa basindan kalkmiyorlar. Hayvanlarin uretilip satilmasini bir TİCARET ve EKMEK PARASI olarak görüyorlar. Üretilip üstlerinden para kazanilmasina izin veriyorlar, dövüştürülmelerine izin veriyorlar ama bu işlevlerinin sonunda YAŞAMALARINA izin vermiyorlar. Dövüşçülerin kapısına gidip bir pitbull veya dövüş köpeğine el koymaya KORKUYORLAR, oralara yaklaşamıyorlar bile. Ama, ailesinin yaninda evinde bir kedi gibi uysal yaşayan PİTBULL a el koymaya emniyetle jandarma ile zabita ile gidiyorlar. Fakir aileye 4 milyar para cezasi da kesiyorlar.

Sadece Adana'da mi durum boyle? Hayir.
Balikesir yöresi ÜRETİM ÇİFTLİĞİ CENNETİ halinde. Pitbull lar başta olmak üzere her köpek ruhsatlı ruhsatsiz üretim çiftliklerinde üretiliyor. Üretenler Belediye Barınağını basıp, bekçiyi dövüp oradan PİTBULL çalıyorlar. Devlet kurumlari çaresiz ve korku içinde. Ama ayni Balıkesir Orman Su İşleri Müdürü, ailesinin yanında kedi gibi yaşayan ve vaktiyle sokağa terk edilmiş çocuklar tarafından işkence yapılırken bir yavru olarak bulunup ailenin sahiplendiği  PİTBULL a el koyup, barınağa yollayıp, orada ölümün eşiğine gelmesine sebep olduğu gibi, bu hayvan için fakir aileye 4 milyar ceza kesiyor.

Balıkesir Yöresi ÜRETİM ÇİFTLİĞİ CENNETİ, Orman Su İşleri orada yok. Ama fakir aileye pitbull u var diye 4 milyar ceza kesmeye var.

Bu Orman Su İşleri Bakanlığı, Türkiye çapında ONBİNLERCE PİTBULL a el koyduracakmış. Yüzbinlerce köpeği toplatıp "cennete !!!" aldıracakmış.!!!

Hadi canim sen de!!!

Sevgiler
Nesrin Çıtırık/ DOHAYKO

cross