1991'den Bugüne

Adana DOHAYKO-HST "Bir kap yemek bir kap su" etkinligi‏

3 HAZİRAN 2012 ETKİNLİĞİ

Saat 14:00 Atatürk parkı önünden 10 kişilik bir grup ve beraberinde Büyükşehir Belediyesi yemek taşıma aracı ve servis minübüsü ile yola çıktık.İlk durağımız yine Mıdık oldu.Daha önce tedavi ve besleme yaptığımız köpeklerin durumuna baktık.Gayet iyilerdi.Besleme yaptık.Öğlen vakti gelmeyen köpekler akşam geliyormuş duyumu aldık ve ağaçlık bölgelere de bol miktarda yemek ve su bıraktık.Özellikle hamile ve zayıf bir köpek vardı.Ona bol miktarda yemek bıraktık.
Daha sonra küçük dikili köyüne doğru yola çıktık.Yolda giderken yine bir grup köpeği besledik.Küçük Dikili köyünde de birçok grup halinde yavrulu köpekler vardı.Onları besledik.Bazılarına uyuz iğnesi yaptık.Bazıları için de hayvanları besleyen arkadaşlara antibiyotik bıraktık.Kene spreyleri sıktık.
Üçüncü durağımız Yüreğir Levent mahallesi oldu.Burada da birçok köpek ve kedi besledik.İnsanların ''Hayvanları götürün burdan'' demelerine karşın ''Barınaklarda yer yok, bu köpekleri beslerseniz size arkadaş olurlar'' dedik.''Kışkırtmazsanız size bir şey yapmazlar'' dedik. Çocuklarla tur attık. Köpekleri besledik.Onlara da hayvanları daha sonra beslemeleri için yemek bıraktık. Ayrıca gittiğimiz yerlere ihtiyaca göre antibiyotik,kene spreyi,uyuz iğnesi bıraktık.Hayvansever arkadaşlara telefon numaralarımızı ve belediye ile ilgili telefon numaraları verdik.Onların da numaralarını aldık.  Yolda boynuna ip bağlı bir av köpeğini aldık ve sahiplendirilmek üzere barınağa bıraktık.
Son olarak yeniden Optimum arkasındaki imkanları kısıtlı olan sahipli köpeklerle ilgilendik.Onlara da yemeklerden verdik.
Bahar Okçu, kardeşi Pınar hanım, Salih bey,nişanlısı Özlem Cafri, Ayhan bey,Can Bulgay, fotoğraflarımızı çeken Özlem Varan arkadaşımıza ve Büyükşehir belediyesinden Adem beye, Mehmet beye, tavuk kırıntılarını barınağa taşıtan Feride hanıma, Yemek kapları veren Seyhan belediyesine ve en önemlisi bize bu organizasyonda çok büyük destek veren Zafer beye sonsuz teşekkürler..

EMİNE SÖNMEZ

Adana Hayvanseverler Toplulugu uyesi
DOHAYKO Kurumsal Iliskiler Koordinatoru

cross