1991'den Bugüne

Adana Haytap Sn Başbakana İMDAT MEKTUBU, Katliam yasasının geri alinması dileğimizle

Adana DOHAYKO, Hayvan Severler Topluluğu genç üyeleri, Yerel Hayvan Koruma Görevlileri ve gönüllüler saat 11.00 de Adana AK PARTİ İl Binası önünde, 5199 sayılı Kanun değişikliğinin geri alınması için basın açıklaması yaptılar. Ulusal ve Yerel Basın kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği basın açıklamasını Başbakana hitaben hazırlanmış ve üzerinde  "Hayanlarımızla beraber yürümek istiyoruz biz bu yollarda, son umudumuz sizsiniz" mesajı olan çelenk önünde yapan hayvan hakları savunucuları taleplerini okudular.
Daha sonra karşı kaldırımda bulunan AKPARTI İl Merkezine ÇELENKLE yürüdüler. AKPARTİ binasında Başkan Yardımcısı Sn Av Fikret Yeni tarafından karşılanan hayvan hakları savunucuları adına  konuşan DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin Çıtırık, "Türkiye de Hayvanları Koruma Kanununu ilk çıkartan AKPARTI ye minnet duyduklarını fakat Orman Su Isleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve tüm kedi ve köpeklerin katliamına ortam hazırlayan bu yasa teklifinin ülke çapında tepkilere neden olduğunu, onbinlerce insanın meydanlara indiğini" anlattı. "Bu yasanın geri çekilmesi, STK lar, Barolar, Veteriner Hekim Odaları ve bilimsel kuruluşlar ile birlikte yeniden hazırlanması gerektiğini, bu konuda son umutlarının BAŞBAKAN olduğunu, kendisine verilmek uzere hazırlanan İMDAT MEKTBUNUN kendisine iletilmesi halinde çok mutlu olacaklarını" ifade etti.

Il Başkan Yardımcısı Fikret Yeni "Bu mektubun Sayın Başbakanımıza iletileceğinden emin olun. Ayrıca bizler de sizin dile getirdiğiniz sorunların takipçisi olacağiz. Hepimiz hayvanların yaşam hakkını kabul eden, hayvanları seven ve onları korumanın önemine inanan insanlarız. Sizi ve çalışmalarınızı destekliyoruz" dedi.

Hayvan hakları savunucuları ile tek tek ilgilenen Il Başkan Yardımcısı, parti içinde hayvan hakları komsiyonu oluşturma çalışmalarının do olduğunu bildirerek, partisinin STK larla iletişime de büyük önem verdiğini vurguladi.

 

cross