1991'den Bugüne

Adana'da sahipsiz hayvanlar icin Kulube Yapimina TAHTA palet talebimiz...‏

DOHAYKO genç kolu Adana Hayvan Sever Toplulugu (HST) bu yaz başlatıp, devam ettirdiği "sokaktaki canlarımız beslemeleri etkinliği" cercevesinde haftanın nerdeyse her günü gece  yarılarına kadar sokaklarda ki sahipsiz hayvanlarin korunmasi ve beslenmesi acisindan gonullu calismalar yapiyor.(attched file1).

Adananın dört bir tarafından farklı kültürdeki gençlerimiz, sahipsiz CANLAR için tek yürek olmuşlardır. Bu oluşum hem canlarımız adına atılan bir adımdir, hemde gençlerimizin sosyal projelerde gönüllü olması acisindan taktire şayan bir görüntü taşımaktadır.

 

Gençlerimizin besleme yaptıkları  bölgelerden köpek ile ilgili şikayetler nerdeyse yok sayılacak kadar azalmıştır cunku karni doyan hayvanlar, bir lokma yemek verecek diye insan pesinde dolasmaz, bir koseye cekilip yatarlar.

Kış mevsimine girdigimiz bu gunlerde, hem yağmurdan soğuktan korunsunlar hem de siginmak icin insanların evlerine apartmanlarına girmesinler diye gençlerimiz "tahta paletlerden klube" yapmaya başlamışlardır (attached file 2&3 ).

 

Bu konuda firmalardan, kuruluslardan, vatandasimizdan ozellikle TAHTA PALET VE BRANDA BEZI, kullanilmis afis bezleri istiyoruz.

 

 

İlginiz için şimdiden tesekkür ederim.

SAYGILARIMLA

 

cross