1991'den Bugüne

Adana'da sokaklarda ki Sahipsiz Hayvanlara 'BESLEME Etkinligine' destek bekliyoruz

Degerli DOSTLAR,

Adana DOHAYKO destegi ile olusan Adana Hayvan Sever Toplulugunun genc uyeleri duzenli olarak sokaklarda ki sahipsiz hayvanlara toplanan artik yemeklerle "Besleme Etkinligi" yapmaktadirlar.

Besleme etkinligi karınlarını doyurmak bağlamında hayvanlar için hayati onem taşımakta. Ayrıca, karnı doyan hayvanın artık insan peşinde ve kapısında dolaşmadan bir kenara çekilip yatması ile de "insanlar için faydalı" olmaktadır.Cünkü kediler ve köpekler ancak aç oldukları zaman insan peşinde insan kapısında dolaşırlar.

Belediyelerden saglanan araclarla, Büyükşhir Belediyesi Barınağında ayıklanan temizlenen artık yemek ve tavuklarla hazirlanmış yemekleri kovalarla alıp 20 km dışına da çıkarak Adana da dışarda ki tüm sahipsiz hayvanları beslemektedirler.

Bu arada, hasta, uyuz ve mağdur hayvanların da belediyelerle işbirliği halinde barınağa alınmasını ve tedavi edilmesini sağlamaktadırlar.

Ayrıca besleme yerlerinde vatandaşlara da hayvan haklarında bilgilendirme yapmaktadırlar.
Kafelerde arkadaşları ile hoşca vakit gecirmek yerine bu kutsal hizmeti veren genç arkadaşlarımız, geleceğimizle ilgili umut ve guven vermekteler.
Inanilmasi güç ama , Adana'nin her yerinde binlerce hayvan gun ve saatini bilerek BESLEME EKIBIMIZI beklemektedirler.

Toplumdan Makarna, Hububat, Ekmek, insanlarca kullanılmayan tavuk ve kemik kirintilari, evlerde kalan biriktirilmis artık yemekler,restoranlardan otellerden artık yemekler, yemek firmalarından artık yemekler, marketlerden raf ömrünü tamamlamiş atılacak her türlü şarküteri ve unlu mamuller, unlu mamul ureticilerinden iskarta ürünler en buyuk ihtiyaclarımız. Bunları bize ulaşanlardan bizzat araba yollayarak aldırabiliriz.Insanlar ile hayvanlar arasinda olusturmaya calistigimiz bu "Sevgi ve Merhamet Koprusu" tüm toplumun desteğini beklemektedir. Siddetin 12 yaşa indiği, cinayetlerin aile içinde yayginlaştiği günümüzde, topluma "Yardımlasma, koruma, merhamet etme, sefkat ve sevgi" gibi duyguların tohumlarını da atarak, toplumsal yapıya da katkıda bulunuyoruz.

Desteklerinizi bekliyoruz.
Sevgi ve Saygilarımızla...
Nesrin Citirik/ DOHAYKO-HAYTAP
Iletesim: 0 507 945 19 17- 0 530 770 92 00

 

 

 

 

cross