1991'den Bugüne

Ali Laçinbala: Osmaiye Belediyesi Veteriner Hekimi Yaralı köpek bilgisi

 

Çiğdem Şeker İletisi:

Bugün Adana-Kahramanmaraş yolunda Denizgören Tesislerinde kazalı bir köpek ihbarını Şeyda Hanım isimli bir hayvansever dostumuzdan aldık. Daha önce İl Hayvanları Koruma Kurulu toplantısına da katılarak gönüllü olarak çalışmalarını takip ettiğimiz Osmaniye Belediyesi Veteriner Hekimi Ali Laçinbala ile ihbari yapan arkadaşımızı irtibatladık.

Ali Bey endi özel arabasıyla Osmaniye'nin bir ilçesinde bulunan hasta  köpeği almaya gitti... Kendisi yanına veteriner arkadaşı Yasin Didin'i de alarak yavrumuzu tesisten teslim aldılar ve Osmaniye bakımevine naklini sağladılar... Biz de hayvanseverler olarak gerçekten sorumluluk bilinciyle ve vicdani duygularla yola düşen köpeğimizin sağsalim bakımevine ulaşmasını sağlayan veteriner hekim arkadaşlarımız Ali Laçinbala ve Yasin Didin'e çok teşekkür ediyoruz...
Köpeğin fotoğraflarını ve tedavi süreci hakkında ki bilgiyi Ali Bey bize aktardı. Ayrıca son dönemde hayvan hakları konusunda çok güzel çalışmalar yapan Osmaniye Belediye Başkanı'na da teşekkür ederiz.
Çiğdem Şeker/ HAYTAP Kahramanmaraş Temsilcisi

--------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: Ali laçinbala <[email protected]>
Kime: Nesrin Citirik <[email protected]>

Nesrin Hanım,

Bize yaralı olarak HAYTAP tarafından ihbar edilen köpeğe ilişkin bilgilendirmemdir.

Osmaniye adana otoyolunda bulunan deniz goren tesislerinde kaza yapmis kopek sikayeti icin ben (Osmaniye Belediyesi Veteriner Hekimi) ve serbest veteriner hekimi olan Yasin Didin adana il sinirindaki tesise sahsi arabamla giderek kopegi aldik.
Kopek bahsedildigi gibi kazazede degil dogumdan sonra olusan prolapsus uteri dedigimiz (uterusun vaginadan disari cikmasidir) rahatsizlik tespit edilmisitr.
Osmaniye belediyesi barinaklara aldigimiz kizimizin ilk tedavileri yapildi.
Yogun parazit goruldugunden dis parazit ilaci uygulandi bir kac gun toparlandiktan sonra operasyona alinacaktir.
Haber veren hayvan dostlarina ve HAYTAP a tesekkur ediyoruz.
Ali Laçinbala/ Osmaniye Belediyesi Veteriner Hekimi

cross