1991'den Bugüne

ANKARA ÇANKAYA BARINAĞI BATAKLIĞI

HAYVAN HAKLARI SAVUNUCUSU ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!
BİR KAÇ YILDIR YAZIŞMALARINIZI TAKİP EDİYORUM. İLK VE SONKEZ ÇANKAYA BLD. BARINAĞIYLA İLGİLİ BİR YAZI YAZMAK İSTEDİM, EN AZINDAN VİCDANIM RAHAT ETSİN İSTİYORUM, BEN ELİMDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞTIM; BLD. BAŞKANINA, BLD.BŞK.YARDIMCILARINA, VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRÜNE SÜREKLİ ULAŞMAYA ,RANDEVU ALMAYA ÇALIŞTIM FAKAT SÜREKLİ TOPLANTIDA OLDUKLARI SÖYLENDİ. ( VEYA SÖYLETİLDİ.) ANLAYACAĞINIZ ÜZRE ÇOK DUYARSIZLAR. BARINAKTA ÇALIŞANLAR , ÖZELLİKLE VETERİNERLER ÇOK VURDUMDUYMAZLAR. HİÇBİR ŞEKİLDE İLGİLENMİYORLAR, NEKADAR HAYVAN SEVMEYEN İNSAN VARSA BARINAKTA ÇALIŞIYOR. BARINAKTA BİR OLUMSUZLUK GÖRSENİZ VE BUNU VETERİNERLERE , SORUMLU KİŞİLERE BİLDİRDİĞİNİZDE SİZİ AZARLIYORLAR, ÖZELLİKLE VETERİNERLER ÇOK SAYGISIZ VE UMURSAMAZ.
ÇANKAYA BLD.Sİ BARINAĞI PARDON BATAKLIĞINDAN BAHSETMEK İSTİYORUM SİZLERE. BU BARINAĞIN SORUNLARI SAYMAKLA BİTMEZ FAKAT EN ÖNEMLİ SORUNLARIN BAŞINDA ZEMİN.....ZEMİN.....ZEMİN...ZEMİN....VE BU BARINAĞIN SORUNLARINI , KÖPEKLERİN İÇLER ACISI DURUMLARINI DİLE GETİRECEK GÖNÜLLÜLERİN OLMAMASI.
DÜZENLİ OLMASADA BU BARINAĞA SÜREKLİ GİDİYORUM. ( 2 YADA 3 AYDA BİR MALESEF GENELLİKLE YURT DIŞINDAYIM). BARINAK YAPILIRKEN DERME ÇATMA YAPILMIŞ HİÇ ÖZEN GÖSTERİLMEMİŞ. KÜÇÜCÜK ALANLARI TELLERLE ÇEVİRMİŞLER , İÇERİSİNE BİRKAÇ UYDURMA KULÜBE ATMIŞLAR, İÇERİSİNE ZAVALLI KÖPEKLERİ SIKIŞ TIKIŞ DOLDURMUŞLAR , HAYVANLAR BİRBİRLERİNİ PARÇALIYORLAR. ARKADAŞLAR GİZLİ SAKLI ÇEKTİĞİM FOTOĞRAFLARA BAKTIĞINIZDA ZEMİN ÇAMURMUŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR , ASLINDA ZEMİN HAYVANLARIN DIŞKILARI,KUSMUKLARI , İDRARLARININ KARIŞIMINDAN OLUŞMUŞ BALÇIKLAŞMIŞ BATAKLIK. YILLAR YILLAR ÖNCE BARINAK YAPILIRKEN ZEMİN  ÇAKILLARLA KAPLANMIŞ, YILLAR GEÇTİKÇE HİÇ BİR ŞEKİLDE TEMİZLENMEDİĞİNDEN VE TELLERDEKİ KÖPEK SAYISI ÇOK FAZLA OLDUĞUNDAN HAYVANLARIN DIŞKILARINDAN OLUŞAN KORKUNÇ BİR BATAKLIKTAN OLUŞAN ZEMİN  VE BU CEHENNEMDE YAŞAMAYA ÇALIŞAN ZAVALLI KÖPEKLER ,DURUM GERÇEKTEN İÇLER ACISI.  YILLARDIR ZEMİNİN DÜZELTİLECEĞİNİ  , PROJELERİNİN OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR FAKAT NAFİLE ;HEP LAF.... HEP LAF... BOŞ LAF.....AKILLARINCA BENİM GİBİLERİ UYUTTUKLARINI SANIYORLAR.
SEVGİLİ ARKADAŞLAR ; HAYVANLARIN İÇLER ACISI HALİNE KAYITSIZ KALMAYALIM, GERÇEKTEN DURUM VAHİM. NELER YAPILABİLİR? NEREYE BAŞVURMALIYIZ?
BU BARINAĞIN SORUNLARI SAY SAY BİTMEZ. ZEMİN SORUNU ÇOK VAHİM, HAYVANLARIN YEMEK ZORUNDA KALDIKLARI KURU MAMA REZALET, TIKIŞ TIKIŞ TELLERE DOLDURULAN, BİRBİRLERİNİ PARÇALAYAN HAYVANLARIN ÇİLESİ.......ŞU YAZIYI YAZMAK BİLE SİNİRLERİMİ BOZUYOR................GERİSİNİ SİZLER DÜŞÜNÜN..................
ASLINDA YAZACAK O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ...........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
cross