1991'den Bugüne

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çalışmalar..

Müdürlüğümüz, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği'ne uygun olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği'nin 7. maddesinin ‘a’ bendinde belirtildiği gibi Belediyelerin alacağı tedbirler, sahipsiz hayvanların toplatılması, kısırlaştırılması, aşılanması, gerekli tıbbi bakımlarının yapılması ve işaretlenerek, alındığı ortama geri bırakılmasıdır.

Müdürlüğümüz yakın zamanda sokak hayvanlarının barınabilmesi için 50 adet köpek kulübesi yaptırmış ve sorumluluğumuzdaki parklara Nisan 2015 tarihinde yerleştirilmiştir. Bu parklarda güneş enerjisi ile çalışan mamamatikler ve su üniteleri de bulunmaktadır. Bakımevimizde tedavisi biten köpekler barınabileceği ve yemek bulabileceği alanlara; alındığı bölgelere geri bırakılır. Şehirden uzak alanlara terk edilmez.

alt

Nisan 2015 tarihinde sokak hayvanlarının barınmaları için yapılan kulübeler.

 

Müdürlüğümüz, sahipsiz hayvanlar için sunduğu rehabilitasyon hizmetine ek olarak, sahipli ve sahipsiz hayvanlara yönelik sosyal sorumluluk projeleri oluşturmuştur. Belediyemizin sorumluluğundaki parklara Sahipsiz hayvanların dış ortamda mama ve su ihtiyacını karşılamak için güneş enerjisi ile çalışan “Besleme Odağı”, “Su Pınarları” ve “Kuş Evleri”,  sahipsiz kedilerin dış ortamda barınma ile gıda ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ise Kedi Evleri yerleştirmiştir.  Güneş Enerjisi ile çalışan “Besleme Odağı” ile sahipsiz kedilerin mama ve barınma ihtiyacını karşılamaya yönelik hazırlanan “Kedi Evleri”nin düzenli olarak günlük temizliği, kuru mama takviyesi, Kedi evlerinde barındırılan sahipsiz kedilerin genel tedavisi ve zoonoz hastalıklar ile mücadele etmek amacıyla aşılama işlemi Müdürlüğümüz tarafından gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, kedi evlerinde barınan sahipsiz kedilerin günlük sağlık kontrolü yapılarak, durumu kötü olan kediler Hayvan Koruma ve Kontrol Ekiplerimizce ve/veya Veteriner Hekim kontrolünde “Hayvan Ambulansı” ile Bakımevimize nakledilmektedir.

Antalya genelindeki Kedievlerinin sayısı artırılmış olup; barınan hayvanlar dış etkenlerden ve hava şartlarından zarar görmesin diye korunaklı hale getirilmiştir. 

KEDİ EVİ ESKİ HALİ

alt

KEDİ EVİ YENİ HALİ 

alt

Düden Park Kedievi Haziran 2015 tarihinde revize edilmiştir.

Müdürlüğümüze bağlı Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Bakımevi genelinde 2015 Ocak ayında dış cephe boyama, çevre düzenlemesi ve tadilat çalışmaları yapılmıştır. Tedavi gören hayvanların serinlemesi için 1 hafta önce havalandırma, su fıskiyesi ve vantilatör sistemi yapılmıştır. Bu yönüyle Türkiye genelindeki örnek barınaklardan biriyiz.

BAKIMEVİ ESKİ HALİ

alt

BAKIMEVİ YENİ HALİ ŞUBAT 2015

alt

BAKIMEVİ ESKİ HALİ

alt

YENİ HALİ OCAK 2015 BAKIMEVİ ÇEVRE DÜZENLEMESİ

alt

ESKİ HALİ BAKIMEVİ PİTBULLAR

alt

YENİ HALİ, 2015 YILINDA YASAKLI IRK KÖPEKLER DAHA KORUNAKLI ALANA ALINDI. ZİYARETÇİLER İÇİN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI.

alt

Bakımevinde tedaviler yoğun bir şekilde devam etmekte olup tüm Antalya genelindeki hasta ve yaralı hayvanlara 7/24 Veteriner ve hayvan ambulansı ile hizmet vermekteyiz.

alt

alt

12.05.2015 tarihinde aşırı uyuz vakıasıyla Bakımevine gelen köpeğin tedavisi bitti ve sahiplendirildi.

İlgili yazıda geçen ve ötenazi yapıldığı iddia edilen köpeğin fotoğrafı aşağıda bulunmaktadır, videosu da ekte yer almaktadır.  Bakımevimizi haftasonları da dahil haftanın her günü 14:00/16:00 saatleri arasında ziyaret edip köpeği görebilirsiniz.

alt

FOTOĞRAF: 29.07.2015 TARİHİNDE ÇEKİLMİŞTİR.

İlginiz için teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz. 

cross