1991'den Bugüne

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Örnek Bakımevi'nde Tedavi EKİPMAN ve Odaları‏

Antalya Büyükşehir Belediyesi Örnek Bakımevi - Haytap Ekibi Oradaydı

HAYTAP Ege-Akdeniz İmdat turu ile federasyon başkanı Nesrin Çıtırık ve ekibi Antalya Büyükşehir belediyesi sahipsiz hayvan bakımevini ziyaret etti. Veteriner işleri müdürü sayın Özgür Erkan ve çalışma arkadaşlarının büyük özen ve özveri ile yönettiği bakımevinde mutluluk yaşandı. İletişim sistemi, personeli, klinik hizmetleri, ambulans, hayvan hakları ihlali ekip aracı, lojistik desteği, park ve bahçelerdeki odak çalışmaları ile tüm belediyelere örnek olacak bir bakımevi oluşturan bakımevi ekibine ve veteriner işleri müdürü Özgür Erkan'a SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ. 
HAYTAP Ekibi modern cihazlarla donatılmış tedavi odalarını, hepsi de işinde ehil ve uzman sağlık ekibi ve yardımcı personeli ile hizmet veren bu bakım evine hayran kaldı. Ciddi biçimde "kısırlaştırma" çalışmaları yapılmasının sokaklarda ki sahipsiz hayvan sayısını büyük ölçüde kontrol altına aldığı görüldü. Tıpkı bir insan hastanesi gibi ekipman ve kaliteli, bilgi ve becerili ve daha önemlisi hepsi de güler yüzlü görevlilerin bir bakım evinde bulunması ekibimizi çok mutlu etti.

Geçmiş dönemlerde sürekli olarak şikayet edilen, gerek bakımevi ve gerekse sokaklarda ki hayvanlar için kötü koşullardan dolayı tepki alan Antalya Belediyesi'nin hayvan haklarında ki bu gelişmeleri, Türkiye'de ki bütün belediyelere örnek olacak mahiyette. İyi bir yönetici, bilinçli bir veteriner hekim bir şehirde mucizeler yaratabiliyormuş. Bu yaz yapılacak Ayvalık HAYTAP Türkiye Temsilciler Toplantısında Antalya Belediyesini temsilen Özgür Erkan'ın davet edilerek bu örnek çalışmalar hakkında bilgilendirme yapmasına karar verildi.
Bu çalışma sistemi ile yakın bir gelecekte Antalya'da sokak hayvanı sorununun tamamen çözüleceğine de inanıyoruz.

HAYTAP HAYVAN HAKLARI FEDERASYONU

Adeta bir mucizenin gerçekleştiği Antalya Belediyesi Bakımevi'nin fotoğraflarını ÖRNEK OLMAK ÜZERE paylaşıyoruz.

cross