1991'den Bugüne

AVCILAR BAKIMEVİ: Bakimevinde susuz bırakılan kediler

 

 

Değerli Arkadaşlar,

Resimlerde gördüğünüz bakımevi İstanbul gibi modern bir şehrin modern bir belediyenin modern ilçesinde, AVCILAR’da… Yıllardır ben her İstanbul'a gelişimde Avcılar'a giderim, belediye ile görüşmeler yaparım. İlk gidişimden bu güne kadar iyi kötü bir MESAFE alındı. En azından bakım evinin bitişiğinde ki BOŞ TERK EDİLMİŞ alana bakım evinin devamını yaptırmayı başardık. Belediye veteriner hekimleri orada ki yerel gönüllülere (geçmişte cins hayvanları üretip satan bir taşeron firmayı engellediğimiz için) sıcak bakmaması biraz işimizi zorlaştırmakla birlikte mesafe almamızı engellemedi. Çünkü hiç vaz geçmedik.


Son İstanbul ziyaretimde de yine burayı gönüllü arkadaşlarımla birlikte ziyaret ettim. Gördüğümüz manzaralar aşağıda fotoğraflarda. Hemen peşinden  belediye yetkilileri ile görüşüp olumlu dönüşler aldık. Ama mutlaka TAKİBİ gerekli. Burada amacımız ziyaret etmediğiniz bakım evlerinin içler acısı durumunu sizlere tekrar tekrar hatırlatmaktır. Lütfen bakım evlerini ziyaret edin.

1-Bu bakım evinin kilit vurularak kapandığı kapılarını cumartesi günü yetkililere açtırdık. Sorumlu veteriner hekimin olmadığı işçilerin bizi karşıladığı bu bakımevinde, içerideki inleme sesleri beni 1 metrekarelik odaya daha doğrusu
wc.ye götürdü. Bu odada küçük bir boxda  dışkıya bulaşmış bir kedi karşıladı bizi ilk olarak, ardından aynı yerde 1 gün öncesinden kısırlaştırma operasyonu geçirmiş  yerde beton üstüne kapı arkasında, eğilip bakılmadıkça fark edilmeyen bir kedi gördüm.
Durumu sorduğumuzda, kedilerin  yer olmadığı için buraya konulduğu, ve haftasonu olduğu için unutulduğu aktarıldı, zaten gittiğimizde bu bina kilitlenmiş ve de çoktan hafta sonu rehaveti başlamıştı. Bu olaylar üzerine hemen sorumlu veteriner hekim çağırtıldı. Mağdur canlar bahçede özel kafeslere alındı, resimlerde gördüğünüz üzere dışkılara bulanmış küçücük kafeste ölüme terk edilen bu kedi, geniş çimenlik alana çıkarıldıktan sonra dakikalarca nefes almadan önündeki suyu içti ve de yemek yedi. Ardından Bakırköy Temsilcimiz Handan Göçer'in girişimi ve bölgenin gönüllüleri ile kedicikler özel kliniklere alınarak durumları takip altına alındı.

2- Bundan 2 gün sonra Bakımevinin yönetimi ile toplantımıza gitmeden önce bu yere tekrar uğradık. Sn.Leyla Somer'in de bize eşlik ettiği bu ziyarette bu seferki durum, sorumlu veteriner hekim içeride olduğu halde  daha vahimdi. Resimlerde gördüğünüz üzere pittbulların olduğu kafeslerde hafta sonundan kalma pislikler aynı şekilde durmakta, hayvanların  önüne atılan kuru ekmekler dışkılar ile aynı yerde durmakta ve bu hayvanlar  aç oldukları için pisliğe gömülmüş bu ekmekleri yiyorlardı. Ameliyatlar ardından hayvanların müşahade altında tutulması gereken uyandırma odası ise mahzen gibi karanlık soğuk ve yerlere atılan ve küflenmiş yemek artıkları ile doluydu.

Avcılar Barınağını halen sıkı takip ediyoruz. Ama yerel gönüllüler bunu yapmadan olmaz. 

TEKRAR SÖYLÜYORUZ,BAKIMEVLERİNİ ZİYARET EDİN, SİZE KAPATILAN KİLİTLENEN KAPILARI AÇTIRIN, AÇMAYAN SİZİ MUHATTAP ALMAYAN YÖNETİMLER İÇİN OLAY YERİNDE BENİ ARAYINIZ.SÖZ VERİYORUM O AN O KAPILARI SİZE AÇTIRACAĞIM.

NESRİN ÇITIRIK,

 

 

Değerli Arkadaşlar,

Resimlerde gördüğünüz bakımevi İstanbul gibi modern bir şehrin modern bir belediyenin modern ilçesinde,
Bu ölüm kampının olumsuzluklarını ziyaretimizin ardından Belediye  başkan ve yetkilileri paylaşıp ,iyileştirme sözü aldığımız için İsim zikretmeden yayınlıyacağız.Burada amacımız ilçenizdeki ziyaret etmediğiniz bakım evlerinin içler acısı durumunu sizlere tekrar tekrar hatırlatmaktır.Lütfen bakım evlerini ziyaret edin.

1-Bu bakımevinin kilit vurularak kapandığı kapılarını cumartesi günü yetkililere açtırdık.Sorumlu veteriner hekimin olmadığı işçilerin bizi karşıladığı bu bakımevinde ,içerideki inleme sesleri bizi 1 metrekarelik odaya daha doğrusu wc.ye götürdü.Bu odada küçük bir box.da  dışgıya bulaşmış bir kedi karşıladı bizi ilk olarak,ardından aynı yerde 1 gün öncesinden kısırlaştırma operasyonu geçirmiş  yere yatırılmış olan bir kedi.

Durumu sorduğumuzda ;kedilerin  yer olmadığı için buraya konulduğu, ve haftasonu olduğu için unutulduğu aktarıldı, zaten gittiğimizde bu bina kilitlenmiş ve de çokdan haftasonu rehavetine kapılmıştı.Bu olaylar üzerine hemen sorumlu veteriner hekim çağırtıldı.Mağdur canlar bahçede özel kafeslere alındı,resimlerde gördüğünüz üzere dışgılara bulanmış küçücük kafesde ölüme terkedilen bu kedi, geniş çimenlik alana çıkarıldıktan sonra dakikalarca önünüdeki suyu içti ve de yemek yedi.Ardından Bakırköy Temsilcimiz Handan Göçer'in girişimi ve bölgenin gönüllüleri ile kedicikler özel kliniklere alınarak durumları takip altına alınmıştır.

LÜTFEN BU BAKIM EVLERİNE GİDİN,UNUTULAN ÖLÜME TERKEDİLEN BU CANLARI YÖNETİMLERE HATIRLATIN,

2-2 gün sonra Bakımevinin yönetimi ile toplantımıza gitmeden önce bu yere tekrar uğradık.Sn.Leyla Somer'in de bize eşlik ettiği bu ziyarette bu seferki durum, sorumlu veteriner hekim içeride olduğu halde  daha vahimdi.Resimlerde gördüğünüz üzere pittbulların olduğu kafeslerde hafatsonundan kalma pislikler aynı şekilde durmakta, hayvanların  önüne atılan kuru ekmekler dışgılar ile aynı yerde durmakta ve bu hayvanlar  aç oldukları için pisliğe gömülmüş bu ekmekleri yiyorlardı.Ameliyatlar ardından hayvanalrın müşade altında tutulması gereken uyandırma odası ise mahsen gibi karanlık doğuk ve yerlere atılan ve küflenmiş yemek artıkları ile doluydu.

TEKRAR SÖYLÜYORUZ,BAKIMEVLERİNİ ZİYARET EDİN,SİZE KAPATILAN KİLİTLENEN KAPILARI AÇTIRIN,AÇMAYAN SİZİ MUHATTAP ALMAYAN YÖNETİMLER İÇİN OLAY YERİNDE BENİ ARAYINIZ.SÖZ VERİYORUM O AN O KAPILARI SİZE AÇTIRACAĞIM.

HAYTAP BAŞKAN YARDIMCISI
NESRİN ÇITIRIK,

cross