1991'den Bugüne

Böyle katliam Nazi lerin bile aklına gelmedi.

Böylesi 'Nazi'lerin bile aklına gelmedi

Deniz BİLİROĞLU

Mamak Kutludüğün'deki köpek katliamıyla dünya basınının bile gündemine oturan Başkent'te, bugüne kadar görülmemiş bir hayvan katliamı daha yaşandı. Etimesgut Belediyesi sınırları içineki Bağlıca'da gerçekleştirilen infaz akıllara durgunluk verdi.

ULUSAL ve uluslararası basında köpek katiamlarıyla adını duyuran Başkent'in Etimesgut İlçesi'nde, bugüne kadar görülmemiş bir hayvan katliamı yaşandı. İhbar üzerine bölgeye giden hayvanseverler kepçeyle kazdırdıkları arazide ürkütücü bir manzarayla karşılaştılar. 20'yi aşkın köpek üzerlerine su dökülerek canlı canlı üst üste gömülmüşlerdi.

ARAÇ ETİMESGUT BELEDİYESİ'NİN

Görgü tanığı Ali Fidan, yazılı ifadesinde şu iddialarda bulundu: "Köpekler iğneyle uyuşturulduktan sonra, yeşil brandalı Etimesgut Belediyesi'ne ait araca alınarak canlı canlı gömüldüler."

İl Çevre Orman Müdürlüğü'nden gelen ekip tutanak düzenlerken, iki köpeği de otopsi için aldı. Çayyolu Doğal Hayatı Koruma ve Barındırma Derneği Başkanı Aylin Cumalı, şöyle konuştu:

"Hayvanları canlı canlı gömmüşler. Yavrular annelerine sarılarak ölmüş. Boğulsunlar ve çabuk erisinler diye su dökmüşler. Böylesi Nazi'lerin bile aklına gelmedi. İnsanlığımızdan utandık. Köpekleri elimizde örneği bulunan enjektörle uyuşturarak yakalamışlar, kancalarıyla sürükleyerek belediye aracına bindirmişler. Ölmemiş hayvanların üzerine su dökerek diri diri gömmüşler. Dernek olarak belediyeden şikayetçiyiz. Etimesgut Belediyesi'nin bu yaptığı bizleri çıldırttı. Kendilerinin cezalandırılması için konunun sonuna kadar takipçisiyiz. Türkiye'nin başkentinde bu görüntüleri görmekten bıktık artık."

cross