1991'den Bugüne

BAĞCILAR Bakımevi,İstanbul merkezde BETON odaIı bir ölüm kampi:yürümeyi unutmus hayvanlar gönüllüsüz

İç İşleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne;

İstanbul’da Bağcılar Belediyesi’nin sahipsiz hayvanlar için kurduğu bakımevi yasalara aykırı olarak, hayvanların zulüm gördüğü bir hapishane halindedir.

Ekteki resimlerde de görüldüğü gibi hayvanların ayağa kalkmaya bile zorlandıkları, iki adım atacak alanın bile olmadığı, küçük beton odalara adeta F tipi cezaevi gibi suçları olmayan bir cezaya çarptırılmış durumdalar.

Ayrıca yeşil alanda bulunan kulübelere kısa zincirlerle bağlanmış olan cins hayvanlar ise güneş altında kavrulurken, güneş altında adeta kaynar hale gelmiş suları içmek zorunda bırakılmışlardır.

Yasalara aykırı olmasının yanında her türlü insani ve vicdani koşullara da aykırı olarak hapsedilen bu hayvanların durumunun yerinde tespiti ve sorumlularının cezalandırılmaları için Bağcılar barınağının teftiş yapılmasını, hayvanların yasal haklarını ihlal edenlerin cezalandırılmasını emir ve müsaadelerinize arz ederim.

Müracaatimiza iliskin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği kanuni süresi içinde tarafımıza cevap ve bilgi verilmesini emir ve müsaadelerinize arz ederim.

 

Nesrin Citirik 
DOHAYKO Genel Sekreteri
HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi

TC kimlik no..13230091212

 

cross