1991'den Bugüne

BAKIRKOY Belediye Barinaginda PARCALANMIS BETONA ATILMIS YASLI KOPEK

İnsanlar sikayet ediyor diye 10 yil yasadigi sokaktan alindi ve

dar beton odaya hapsedildi, oteki kopekler tarafindan parcalandi. Soguk beton ustunde

CAN VERDI. (Altinda ki karton gonullulerce konmustur)

 

 

 

Veteriner Hekimler Birligi Merkez Konseyi Baskanligina,

Veteriner Hekim Şerafettin Ekici'nin sorumlulugunu yuruttugu Bakırköy belediye bakimevinde hayvanlar yasaya aykırı koşullardadır

1. Şerafettin Ekicinin sorumluluğunda olan bu bakımevinde köpekler birbirlerini parçalamakta , yaralanmakta ve ölmektedirler. Sağlıklı olarak bakımevine alınan aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz köpek, bakımevine alındıktan sonra diğer köpekler tarafından parçalanmış ve sonrasında ölmüştür.

2. Köpekler dışarıdan gelen bir köpeğe· saldırırlar. Zaten 10 yil dışarda yaşamış bu yaşlı köpek yasaya aykiri olarak alinmis ve başka köpeklerin yanına konulmuştur . Bu zavallı köpeğe diğer köpekler saldırdıktan sonra da iyi tedavi yapılmamış, aşağıda gördüğünüz gibi taşın üzerine bu soğuk havada konulmuştur.

3. Bakirkoy Belediyesinin Bakimevin tamamen beton zemin uzerinde ki kucuk odalar ve hucrelerden olusmustur. Bu kadar dar alanda hareket edemeyen kopekler, TEMIZLENMESI zor diye palet konmadigi icin ayrica donmus betonda yatmaya mahkum edilmektedirler.

Birliginizin web sitesinin basinda "Dunyanin en saygin, omur boyu yuksek ahlak ve sorumluluk gerektiren, Veteriner Hekimligi Mesleginin uyeleriyiz " cumlesi bulunmaktadir.

Oysa Veteriner Hekimler Odasi uyesi de olan bahse konu veteriner hekim, yasalara, etik degerlere ve mezuniyetinde ettigi "Veteriner Hekim Andina" aykiri bir meslek ve gorev anlayisi icindedir.

"Turk Veteriner Hekimleri Birligi Hizmetlerinin Yurutulmesine Ilskin UygulamaYonetmeliginin" asagidaki maddelerine aykiri durum olmasi nedeniyle, bu yonetmeligin120. maddesinin (b) sikkina uygun olarak Merkez Konseyinizce, sikayetimize konu veteriner hekim Serafettin Ekici hakkinda, asagida ki sikayet yazilari ve gorev ihmalden dolayi parcalanmis kopek icin· "Oda Yonetim Kurulunca" sorusturma acilmasinin saglanmasini talep ediyoruz.

Muracaatimiza iliskin 4982 ve 3071 sayili yasalar geregi bilgi ve cevap verilmesini emir ve musaadelerinize saygilarimla arz ederim.

Nesrin CitirikHAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Baskan Yardimcisi

TC Kimlik.....13230091212_______________________________________

 

EK.. Muracaatimiza dayanak olmak uzere "Turk Veteriner HekimleriBirligi Hizmetlerinin Yurutulmesine Ilskin Uygulama Yonetmeligi"EK 1, 2 ve 3: Sikayetimize konu veteriner hekimin uygulamalari hakkinda ki sikayet yazilari. e fotograflar

kimsenin şikayetçi olmadığı sosyal köpekleri Bakırköy belediyesi alıp hapsetti.Asla çıkarmayacağız diyorlar.Bu olay 23-24 kasım gibi oldu.Bu köpeklerin mülayim olduğuna şahitlerimizde var.Köpeklerden birinin güya bir adamı ısırdığı söyleniyor ama sorduğumuzda adamın kim olduğunu söylemiyorlar ve ısırık raporu gösterilmiyor. Adam ısıran köpeğin hangisi olduğunu bile bilmiyor. Yok sarı yok kırçıllı diyor. Adam güya 3 avukat tutarak dava açmış. Bu köpekler dışında belediye başka köpekleride almış olabilir, bunu tespit etmeye çalışacağım ancak bu 3 tanesini tespit ettik.

Ek 3: Tarafımıza gelen bilgi ve fotograflar, Bakirkoy bakimevinde parcalanarak olen yasli kopek bilgisi ve fotograflari

bu yeşilköy sahilde 10 yıldır baktığımız köpek. Tek derdi yaşlı olmaktı .hiçbir hastalığı yoktu.Yemesi içmesi yerindeydi.bir adam yaşlı,barınakta iyi bakılır diye benden habersiz Bakırköy barınağına aldırtmış.3 kere aradım geri getirin dedim getirmediler,birde uyuzu var yalanını uydurdular.uyuzu asla yoktu,şahitlerim mevcuttur,zaten ben hasta olan köpekler için sahile veteriner götüren biriyim.Sadece tüyleri seyrekti.Bir kere daha aradım ve özel bölmeye alın yaşlıdır dedim,zaten özel yerde olduğu yalanını söylediler.18 aralıkta gittim paramparça ,kanlar içinde anestezili halde soğuk betona atılmış buldum.Altındaki kartonları ben koydum.Anestezili hayvan sıcak yerde tutulur,yaşlı olduğu için acılara ve soğuğa dayanamadı.Köpeği yalanlarla katlettiler.

 

 

 

Kimden: NESRIN CITIRIK Tarih: 17 Ocak 2013 02:22Konu: Bakirkoy Belediye Bakimevinde Hayvanlar Betonlar ustunde, Veteriner Hekim icin sorusturma talebimiz..Kime: [email protected]: [email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected], Ateş ÜNAL ERZEN , [email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected][email protected],[email protected][email protected][email protected][email protected][email protected]

cross