1991'den Bugüne

Balıkesir Belediye Zabıtaları tarafından alınan pitbullumun resimleri ve bana verilen tutanak‏

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: pitbull ENDEZ <[email protected]>
Tarih: 1 Kasım 2012 16:48
Konu: Balıkesir Belediye Zabıtaları tarafından alınan pitbullumun resimleri ve bana verilen tutanak
Kime: Nesrin Çitirk <[email protected]>

Nesrin Hanım

Balıkesir de ikamet etmekteyim 10.10.2012 tarihinde Balıkesir Belediyesinde görevli zabıtalar tarafından hakkınızda  şikayet var diyerek cebren pitpull köpeğimi elimden aldılar.
Balıkesir Barınağına götüreceğiz kısırlaştırılıp aşıları yapılıp tekrar sana vereceğiz fakat benim köpeğimin tüm aşıları yapılmış.Ben Bellayı Çocukların ellerinde işkence yapılırken aldım. Pitbull olduğunu bilmiyordum çocuklar çok kötü davranıyordu boynuna telefon kablosu takmışlardı hayvanı boynundan tutup kabloyla sallıyorlardı hayvan bağırıyordu çarşıda buldum eve getirdim yıkadım yemek verdim su verdim belli ki hayvan günlerce yemek ve su içmemiş. Bahçesi olan birine veririz bakarlar diye kimseyi bulamadık bizde kaldı .Fakat günden güne bana alıştı bende ona alıştım ismini bella koydum kucağımdan aşağı inmiyordu beni çok sevdi bende onu çok sevdi ve kimseye veremedi öylece bende kaldı . Öylesine bana alıştıki beraber yatıyorduk üzerin de örtü olmssa uyuyamaz.Bir ara hastlandı sabah kadar başında ağladım bella ben ağlıyor diye başını kaldırıp göz yaşlarımı yalıyordu şimdi soğuk betonda nasıl uyusun üzerinde örtü olmassa uyuyamaz ben olmassam yemek yiyemez inanmıyorum bellamı öldürdüler. Eğer geri vermezlerse intihar edeceğim bunun sorumlusu bu hayvanları suçlu görenler bizleri sevdiklerimizden ayıranlar ve de Balıkesir Belediyesi Belediye Başkan Yardıcısı yusuf özençle görüşmeye gittik annemle beraber adamda duygu yok ki işte masada oturuyor benim acımı canımın nasıl yandığını bile görmüyor bir yerleri aradı olmaz artık kendine başka köpek al köpeğini unut diyor.ben nasıl unutayım her yerde bellanın hatıraları var 5 yıl kolaymı beraber geçirmek ben onsuz o bensiz yapamaz yaşamaya gücüm kalmadı.
Ben onsuz yaşıyamam durumum çok kötü hastalandım beni acile kaldırmışlar doktora durumumu anlatım doktorda çok üzüldü durumuma kendini üzüp hasta yapma dedi köpeğini almaya uğraş nasıl uğraşayım Barınağın telefonunu Belediyeden aldım 2921004 numaralı telefonla aradım veteriner bayan ismi Dilşat hanım çıktı köpeğimi ne zaman geri vereceklerini sordum bayramdan sora dediler. Bayram ertesi yani salı günü barınağa gittim köpeğimin durumunu görmek için köpeğimi bana göstermediler yaşadığına inanmıyorum köpeğimi öldürdüler. neden göstermiyorsunuz ısrar ettim hemen burayı terkte yoksa jandarma çağırırız içeri attırırız gider nezarette sabahlarsın dediler Orman su işlerine söyleriz gelirler sana 4.000. 00 TL para cezası kestiririz  orası rezalet bir yer göstermelik dışarıdaki hayvanların durumu iyi ama kafesler rezalet hayvanların önlerinde su yok içeride köpek inleme sesleri duydum hayvan resmen imdat diye bağırıyor sordum hasta dediler iyide neden ilgilenmiyorsunuz hayvan bağıra bağıra ölüme terkediyorlar orada insanlı ayıbı yatıyor oradaki hayvanların perişanlığını görünce kendi hayvanımı unuttum lütfen oraya birileri el atsın .
Köepeğimin ismi Bella lütfen bellamı ve diğer köpekleri kedileri kurtarın daha önce gitmemiştim hep Belediye Başkanın barınaktaki gazeteden resimlerini görüyordum hayvanlar ne güzel emin ellerde zanediyordum, hiç te öğle değilmiş insan kendi görmeyince anlamıyordum burada Sokak hayvanları dernek başkanı bir bayan sürekli hayvanlar öldürülüyor orası ölüm kampı diye gazetede okumuştum  kadıncağıza kızıyordum ne güzel hayvanlar bakılıyor daha Allahtan ne istiyorsun sokaklarda taşlanmıyor diye meğerse kadın haklıymış inan orası gercekte ölüm kampıymış gözlerimle gördüm masanın üzerinde hayvan bağırıyor üzerine ne dökmüşler bilmiyom belliki canı çok yanıyor gözlerimin önünden ve kulaklarımdan sesi gitmiyor.Yalvarıyorum size Bellamı ve diğer köpekleri ve kedileri kurtarın ben ne yapabilirim oradaki hayvanları nasıl kurtara bilirim bana bilgi verin elimden gelen herşeyi yapmaya hazırım barınağı gördükten sonra kendime hiç gelemedim. Oraya gidipde orayı beyenenlerin Allah belasını versin başka birşey demiyorum onlara bu zulümü yapanların Allahta çocuklarından çıkarsın.
Sevgi ve saygılarımla
Bellanın Sahibi
Fatrma ENDEZ
Telefon : 05425283254
Balıkesir
cross