1991'den Bugüne

Balıkesir Valilik Ziyareti

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan Görüşme 13.02.2010  saat 15.30

Katılanlar:

Belkıs BİÇER
Sema KANDEMİR
Rasime ŞEN
Burhaniye İlçesinden Devrim Hanım

Balıkesir Rehabilitasyon Merkezi İçin Gece Bekçisi Talebinde bulunduk (Daha önce kimlikleri belirsiz kişi veya kişilerce kapıları kırılıp köpeklerin çalındığını bunların pitbull beslayan sadis insanlar olduğunu dile getirdik ) Balıkesr İlçelerinde Bakım evi olmadığını Olanlarında Ölüm Kampı Olduğunu Dile Getirdik ve Çektiğimiz Fotrafları gösterdik olan barınak adı verilen ölüm kamplarının Hiç Bir denetim yapılmadığını İlettik.

Balıkesir İlli ve İlçelerindeki Pet Sohapların Hiç Denetlenmediğini Hayvanlar  ve insan sağlığı için mikrop saçtığını hastalıklı hayvanların satıldığını buda yarın insanlara mikrop ve hastalık yayılacağını bununda suçlusu sokakta yaşam kavgası veren hayvanlar olacak. Balıkesir Çöplüğü Yıllardır Sokak hayvanlarının ölüme terk edilen fakat hiç bir önlem ve tedbir alınmadığını dile getirdik.

Sürekli Şehir Merkezine Köylüler tarafından köpeklerin terk edildiğini Mobil araçla köylerde kısırlaştırılma yapılmasının ve kulak numarasıyla kayıt altına alınıp sahibine kanunların yani terk edilen hayvanları sahiplerine cezası olduğunu bildirilmesi gerektiğini dile getirdik.

Balıkesir Bakım evinin genişletilmesi kafeslerden hayvanları doğal ortama yani DOHAYKO nun barınağı kadarda olmassa ona yakın bir hale getirilmesini talepte bulunduk.
Balıkesir Bakım evinin hafta sonu Dini ve Milli bayramlarda hiç birtane veteriner nöbetçi olmadığını bir işçi bırakılıyo oda yeni daha önce yoktu bizim israrlarımız üzerine bir kaç ay işçi bırakıyorlar Sokakta hayvan yakalayan toplama ekibinin acilen eğitime tabi tutulmasını (Çünkü onlar ancak öldürmeyi Severler) Hayvan yakalamak için mutlaka bir veteriner bulundurulmasını talepte bulunduk.

Sokak Kedileri İçin Kedi evi yapılmasını talebinde bulunduk. hemen hemen gereken eksikler dile getirdik ve talepte bulunduk. Bu eksiklerin giderilmesi için bizden bir rapor düzenleyerek kendilerine verilmesini istediler.

Valimizin biraz daha duyarlı olduğu kanısına vardık daha önceki vali beye rağmen bu valimiz gereken önlemlrin alınacağını ilçe Kaymakamlarıyla ve Belediye Başkanlarıyla görüşeceğini yapılması gerekeni yaptırmaya çalışacağını söyledi.

Bizlerde Yani Balıkesir Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği kurucuları Olarak çok umutlu ayrıldık umarım herşey güzel olur Yaşam Kavgası Veren Zavallı canlıların Dostlarımızın daha refah uzun onları seven doslarıyla beraber yaşatırız.

Valilik Ziyareti

Valilik Ziyareti

Valilik Ziyareti

Valilik Ziyareti

cross