1991'den Bugüne

Barınaktaki İşçilerin Yüzünü Güldürdüler

Adana'da Köprü Yardımlaşma Derneği Kurban Bayramı Öncesi Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği'nin (Dohayko) Barınağında Çalışan Taşeron İşçilerin Yüzünü Güldürdü. Çalışanlara Gıda ve Giyim Paketi Yardımında Bulunan İşadamı Bahri Usta, Hayvanların Sorunları ile Yakından İlgilenen İşçilere Minnet Borçlu Olduklarını Söyledi.

Adana'da Köprü Yardımlaşma Derneği Kurban Bayramı öncesi Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği'nin (DOHAYKO) barınağında çalışan taşeron işçilerin yüzünü güldürdü. Çalışanlara gıda ve giyim paketi yardımında bulunan İşadamı Bahri Usta, hayvanların sorunları ile yakından ilgilenen işçilere minnet borçlu olduklarını söyledi.

barinak yardım

Köprü Derneği Başkanı Bekir Fevzi Yıldırım, DOHAYKO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez ve işadamı Bahri Usta ile birlikte barınağı gezdi. Veteriner Esat İlpars, barınakta bin köpek ile 300 kedinin barındığını, yılda 2 bin hayvanın kısırlaştırıldığını söyledi. Üniversite, kışlalar ile büyük alışveriş merkezleri ve otellerden getirilen yemek artıklarının hayvanlara yedirildiğini anlatan İlpars, 5 veteriner ve 15 işçi ile hizmet verdiklerini bildirdi.

Bu arada, barınakta çalışan taşeron işçilere dernek tarafından gıda paketi dağıtıldı. İşadamı Bahri Usta, hayvanların eziyetten uzak, karınları tok yaşamasının kendisini sevindirdiğini söyledi. Burada çalışan kişilere teşekür eden Usta, "Her gün hayvanları sevindiren çalışanları biz de bayram öncesi hatırlamak istedik. Çam sakızı çoban armağanı misali yaptığımız küçük bir yardım umarım yüzlerini güldürür." dedi. (Cihan Haber Ajansı) 14.11.2010 11:08 [2367083]

Haberin Kaynağı için tıklayın

//

cross