1991'den Bugüne

BEGÜM AKDOĞANLAR DİKKATİNE / TASARIMLARINIZDA KULLANDIĞINIZ CESET PARÇALARI HAKKINDA..‏

 

Kimden: ege sakin <[email protected]>
Tarih: 7 Temmuz 2012 18:19
Konu: BEGÜM AKDOĞANLAR DİKKATİNE / TASARIMLARINIZDA KULLANDIĞINIZ CESET PARÇALARI HAKKINDA..
Kime: [email protected]
Cc: [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]

SAYIN BEGÜM AKDOĞANLAR ;

Begart markası adı altında ÖLDÜRÜLEN CANLILARIN ORGANLARINI kullanarak yaptığınız ürünlerin satışını yaptığınızı büyük bir üzüntü ile öğrendik.
Sizler gibi genç dinamik girişimci kişilerin, yetenek ve becerilerini böylesine bir VAHŞET , CİNAYET , İŞKENCE ,KAN , ÖLÜM saçarak heba etmesi son derece üzüntü vericidir.
Yaptığınız ürünlerde kullandığınız ÖLÜ HAYVAN PARÇALARInın size hazır olarak geldiğini, CANLILARI ORGANLARINI ALMAK İÇİN KENDİ ELLERİNİZLE ÖLDÜRMEDİĞİNİZİ bildiğimden
belki de bu organların ne şartlar altında size ulaştığını, hatta belki de kullandığınız bu malzemelerin BİR ZAMANLAR, DUYULARI DUYGULARI AİLELERİ OLAN  BİRER CANLI olduğunu
BİLMEDİĞİNİZİ, düşünerek size bu iletiyi yazma gereği hissettim.
Mailin altında bulunan fotoğraflar, ürünlerinizde kullandığınız ORGAN PARÇALARININ size ulaşmadan önceki halleri..
Yaşanan bu vahşet ve rezalet konusunda , Hayvan hakkı savunucusu aktivist arkadaşlarımın konu ile ilgili ulusal be uluslararası platformlarda boykot hareketi başlatacaklarını
konu ile ilgili basın açıklaması yapacakları haberlerini aldığımda basından önce sizinle temasa geçmek istedim.
İnanıyorum ki , eğer kullandığınız CESET PARÇALARININ nasıl üretildiğini bilmiş olsaydınız, bir marka yaratmaya kalkmadan önce zihninizde bir ahlak yaratsaydınız ve ortaya koyacağınız şeyin
nelere yol açacağını araştırsaydız , tasarımlarınızda çevre doğa hayvan dostu malzemeler kullanmayı tercih ederdiniz.. Umarım yanılmıyordumdur..
Sizden talebimiz, BEGART ürünlerinde bundan böyle KAN ÖLÜM VAHŞET kokan tasarımlar kullanmamanızdır.. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak BEGART 'ın yeni vizyonunu anlatmanızdır.
Dilerseniz Haytap olarak Çevre Doğa Hayvan hakları konularında toplumda bilinç ve farkındalık yaratacak projelere de birlikte imza atabiliriz. Temennimiz ellerinize bulaşmış kandan kurtulmanızdır.
Ben sizden konuyla ilgili bir yanıt alana kadar , hayvan hakları savunucusu arkadaşlarımdan, başlatacakları çalışmalar için biraz beklemelerini rica edeceğim..
Yanıtınızı bekliyorum..
Görüşmek umuduyla...
Ege SAKİN
Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcisi

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: jade star <[email protected]>
Tarih: 6 Temmuz 2012 18:08
Konu: EGE HANIM / EGZOTİK DERİ ÜRÜNLERİ SATIŞI FİRMA BOYKOT PLANI ONAYI
Kime: [email protected]
Cc: [email protected]


Ege Hanım;

Size  bahsettigim firmanın adı BEGART.http://www.begart.net
Begüm Akdoganlar adındaki  kendisini tasarımcı olarak adlandıran hanım; egzotik hayvan derilerinden ürünler üreterek İstanbul Galata ve Akmerkez de magazalarda şatış yapıyor.
Kullandıgı canlarımız : Vatoz; su yılanı; piton; kuzu; dana; kanguru ve timsah 🙁
Derileri İtalya ve Fransa'dan alıyor.Ekte ürünlerin bir görüntüsünü bulabilirsiniz.(ek2)İnternet sitesinde de ayrıntılar var.
Ünlü teknik direktör Fatih Terim'in kızı Buse Terim de maalesef bu markanın reklamını yapıyor. ek3 ve ek4 Kendisi moda üzerine blog yazarı; twitter da 128,000 takipcisi var. Maalesef genclerimiz hic bir bilgi sahibi olmadan; sırf Buse Hanım kullanıyor diye hızla tüketiyor tavsiye ettigi ürünleri. İnstagram adlı fotograf paylasım sitesinde BEGART adlı bilekliklerin reklamını yaptıgında; HAYTAP ünvanımı kullanmadan kendisine aynı programdan kullanıcı adımla yazı yazdım; (ek5) tabiki cevap vermedi.
Asagıdaki Boykot yazımı onayınıza sunuyorum. HAYTAP olarak bize yakışır sekilde saldırmadan, bilmedigini umut ederek! konulu uyarı yazısı. Canlarımız nasıl ölüyor seyretsin diye eke video da ekledim (ek1) Yazının sonunda da timsah ve yılanın deri yüzülme fotolarını koydum.(EK 6/15)

Marka sahibi Begüm Hanım deri kullanımını bırakmaz ise (-ki maile cvp bile vermeyecek tahminimce ) tüm Türkiye ve uluslararası Hayvan Hakları dernekleri ile planlanmış boykot hazırlıklarımız tamamdır.

Mail adresleri ve net siteleri :

Baska ne yapabiliriz?? Profesyonel yorumlarınıza ve düzeltmelerinize ihtiyacım var.

Bilgilerinize arz ederim
YEŞİM YILDIZ
HAYTAP DÖVÜŞ GERÇEĞİ GRUBU KOORDİNATÖRÜ
Sn. Begüm Akdoğanlar;
Yaratmış olduğunuz Begart Markası (http://www.begart.net/koleksiyonlar) sayesinde dünyada kaç canlının işkence ile öldürüldügünün farkında olmadığınızı umut ederek size bu maili yazıyorum.
Sizi acilen sitenizde, tasarımlarınızda kullandıgınızı açıkça belirttiginiz SU YILANI, VATOZ ve TİMSAH  derisi ürünlerini kullanmayı durdurmaya davet ediyorum!!
Tasarladıgınız bileklikler,  cantalar ve diger aksesuarlar için kullandıgınız egzotik hayvan derileri nasıl böyle tek parça geliyor biliyor musunuz??
Hayvanlarımızın  derisi zarar görmesin diye:
Anal ve vajinal yoldan elektrik verilerek;
Bogularak
Boyunları kırılarak
Dövülerek
Başları kopartılarak ÖLDÜRÜLÜYORLAR!
Madem kalbiniz atıyor , buyurun  diger kalplerin, kendini en üstün zanneden insanoğlunun aksesuar takması uğruna nasıl durdugunu seyredin:
O en cok kullandıgınız yılan ve timsah derisinden çantalar bileklikler için yılanların canlı canlı çivilenip ölene kadar bekletildigini, cogunlukla avcıların hayvanı canlı canlı yüzdügünü,
derisi yüzülen hayvanın günlerce  acılar içinde kıvranarak ölümü bekledigini biliyor musunuz??? Ekte fotograflara bakın!
BİLMEDİGİNİZİ UMUT EDEREK SİZİ EGZOTİK HAYVAN ÜRÜNLERİNDEN YAPMIŞ OLDUGUNUZ ÜRÜNLER SEBEBİYLE GERÇEKLEŞEN ÖLÜMLERİ DURDURMAYA ÇAĞIRIYORUZ!
FRANSA ve İTALYA'DAN ALDIĞINIZ TÜM DERİ VE YAN ÜRÜNLERİ ALIMINI ACİLEN DURDURUNUZ..
BU CANLARIN CANLI CANLI ÖLÜMÜNE DUR DEMEK İÇİN, İNSANLIK GÖREVİ İÇİN, HAYVANSAL ÜRÜNLER KULLANMADAN TASARIMLARINIZA DEVAM ETMENİZİ TALEP EDİYORUZ!
Mailimize cevap vermemeniz durumunda; tasarımlarınıza gerçek hayvan derisi kullanarak devam edeceginizi düşünüp sizi boykot etmek zorunda kalacagımızı üzülerek belirtmek isterim.
UNUTMAYIN, KİMSE BU ÜRÜNLERİ KULLANMAZSA BU CANLAR İNSAN KEYFİ İÇİN ÖLMEYECEK!..
YAŞAM HAKKI KUTSALDIR.


cross