1991'den Bugüne

1.Yazı:Belediyeye Başkanlığına:İnsanların Bayramı HAYVANLARIN FELAKETİ olmasın!

Sevgili Arkadaşlar,
Her bayram her yerden BARINAKTA GÜNLERCE AÇ VE SUSUZ bırakılan hayvanlara ilişkin feryatlar geliyor.
Barınakların %99 unda bayram süresince hayvanlar AÇ ve SUSUZLAR.
Bu nedenle İNSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN FELAKETİ OLMASIN sloganı ilgili tüm kurumlara gönderilecek örnek yazılar hazırladık. BELEDİYELERE olan örnek yazı ekte. Lütfen hem bulunduğunuz yerde hem de gönderebildiğiniz tüm belediyelere bu ERKEN UYARI yazısını yollayın, cevaplarını gerekirse gidip görüşerek takip edin. Diğer kurumlara olan yazıları da ayrıca paylaşacağız. Bayramda bakım evlerinden gelecek AÇLIK haberleri olmaması için lütfen yazıları mutlaka ilgili kurumuna yollayın. Bu konuda ki tüm yazılar için şu linki tıklayın:

http://www.dohayko.org/haytap-kampanya.html

ÖRNEK YAZI HAZIRLADIĞIMIZ KURUMLAR:
1-Belediyelere, 
2-Orman Su İşleri Müdürlüklerine,

3-Valiliklere,

4-Orman Su İşleri Bakanlığına,

5-Basın kuruluşlarına
.

Selam ve sevgilerimle
Nesrin ÇITIRIK
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı

_____________________________________________
Konu: Bayram tatilinde bakım merkezinde görevli personel ve yemek durumuna ilişkin bilgi talebimiz...

Belediye Başkanlığına,

Her yıl bayram tatillerinde barınaklarda görevli olmaması ve çoğu kez de YEMEK BULUNMAMASI nedeni ile, sahipsiz hayvan bakım merkezlerinde ki hayvanlar günlerce AÇ ve SUSUZ kalmaktadırlar.
Yani "INSANLARIN BAYRAMI HAYVANLARIN  FELAKETİ" olmaktadır.
Bu şekilde kutsal bir ayın sonunda gelen bayramda, bu insanlık ve islam dışı felaketin belediyeniz bakım merkezinde de olmaması için, "8 -12 Ağustos tarihleri arasına denk gelen arefe ve pazar günü de dahil RAMAZAN BAYRAMINDA", belediyenize ait sahipsiz hayvanların kaldığı bakım merkezinizde alınacak tedbirlere ilişkin aşağıdaki sorularımıza TEK TEK bilgi ve cevap verilmesini talep ediyoruz:

1.
Arefe günü ile birlikte bu bayramda bakım merkezinde  kaç görevli çalışacaktır? Hangi saatler arasında orada bulunacaklardır?
2. Dışarda ki acil hasta ve yaralı hayvanlara müdahale hangi veteriner hekiminiz tarafından ve nasıl yapılacaktır ve barınaktaki hastalık-yaralanma olayları için hangi veteriner görevlendirilecektir ve bu veteriner hekime nasıl ulaşılacaktır?
3. Tatil süresince yemekler hangi kuruluşlardan alınacaktır? Hangi saatlerde yemek verilecektir? Barınakta yeterli yemek bulunacak midir?
4. Basın kuruluşlarını bayramda barınakları ziyarete davet edeceğiz. Basın mensuplarına hangi yetkili bilgi verecektir?
5. Vatandaşı, aileleri çocukları  ile birlikte bayram tatilinde bakım merkezinizi ziyarete davet edeceğiz. Bu ziyaretin hangi saatler arasında yapılması uygundur?
Yukardaki sorularımıza 4982 ve 3071 sayılı  yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.
Isim, soyisim, TC kimlik, Adres...

Dagitim: BİMER, Orman Su İşleri Bakanlığına, Diyanet Isleri Baskanligina, Valiliğe, Orman Su İşleri Müdürlüğüne, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşlarına, Hayvan Hakları grup ve platformlarına, STK lara...
__________________________________________________________________________

cross