1991'den Bugüne

BIZ ve DIGERLERI kosesi icin BITLIS B‏akım Evi yazı ve resimler

Sahipsiz Hayvanlar için "Kısırlaştırma ve Bakım Merkezini" kuran BITLIS Belediyesine "Başarı Belgesi" verildi.

Bitlis'te Bir Damla Yaşam Derneği Başkanı Dr. Damla Şahin ve üyelerin çalışma ve çabalarına Bitlis Valisi Sayin Nurettin Yılmaz ve Belediye Başkanı Fehmi Alaydın'ın destekleri ile sahipsiz hayvanlarin kısırlaştırılıp rehabilite edildiği "Kısırlaştırma ve Bakım Merkezi" kuruldu.
Derneğin girişimleri ile Istanbul'dan gelen Sahipsiz Hayvanlari Koruma Derneği (SHKD) tarafından 400 hayvan kısırlaştırıldı. Kısırlaştırılma çalışmaları devam ettirilecektir. Bu çalışmalar neticesinde 3 yıl içinde Bitlis sokaklarında sahipsiz ve kontrolsuz hayvan kalmaması amaçlanmaktadır.
Bakimevinde halen 200 köpek bulunmakta ve bu köpekler toplanan artık yemeklerle beslenmekte.
Anadolu'da vurup zehirlemeden sahipsiz hayvan nufusunu kısırlaştırıp aşılayarak kontrol altına alan Bitlis, tüm yurtta duyarlı vatandaşlar tarafından takdir ve sevgi ile karşılanarak diğer şehirlere örnek gösteriliyor.
HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonunun 3. Temsilciler Toplantısı Bitlis'te yapıldı ve bu örnek çalışmalardan dolayı belediyeye "Hayvan Haklarında Başarı Belgesi" verildi.
Belediye Başkanı Fehmi Alaydın "Çaresiz ve muhtaç olan biz insanoğluna muhtaç olan hayvanların da yaşam haklarını korumak bizim görevimizdir. Çoğalmalarını kısırlaştırıp aşılayarak önlerken hem vatandaşa hizmet ediyoruz hem de o hayvanların sokaklarda zor koşullarda yaşam savaşı vermelerini önlüyoruz. Bu konuda bize destek veren ve yönlendiren Bir Damla Yaşam Derneği Başkanı Dr. Damla Şahin'e de ayrıca teşekkur ediyoruz" dedi.
Bitlis halkının da büyük desteğini alan bu çalışmaların bütün şehirlere örnek olmasını diliyoruz.
Fotograflar: Bakımevinden görüntüler
Kürsüde konuşan BAŞKAN FEHMI ALAYDIN
AÇILIŞ fotoğrafında  ISE VALI NURETTIN YILMAZ, FEHMI ALAYDIN VE HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat ve HAYTAP üyeleri var.

cross