1991'den Bugüne

DOHAYKO: "BİZİM KÖYÜN ÇOCUKLARI" İLKER GÜNEY PROJESİ

 

‘’BİZİM KÖYÜN ÇOCUKLARI‘’

Hayvanlar terk ettiler kentleri, sanki yalnız başımıza bırakmak istermiş gibi bizleri. Son kalan sadık dostlarımıza da etmediğimiz eziyeti bırakmadık.
Kuşları kafeslere, kaplumbağaları cam fanuslara, köpekleri, kedileri, ayıları, maymunları, daha nicelerini hatta ormanlar kralı aslanı bile demir parmaklıklar ardına hapsedip kendimizi özgürlük bekçisi ilan ettik.
Yaşam alanlarımızı ağaçlardan, hayvanlardan, akan derelerden temizledik ki  demirden arabalarımızı daha hızlı kullanabilelim, betondan kutularımızı göğü delecek kadar yükseltebilelim, yükseltebilelim ki çocuklarımız ayaklarını toprağa basmasın, ağaçlara tırmanmasın, bir köpeğin başını okşamasın, önlerindeki monitörlerden başka DÜNYAtanımasınlar…
Bütün bunlara inat bir kuzunun doğduğu o kutsal ana tanıklık eden, kadife derili atların dörtnala koştuğu kırlarda uzanıp, kaplumbağanın çıkardığı hışırtıya kulak veren,  gözünü gökyüzünde süzülen göçmen kuşlardan alamayan bu arada dilek tutmayı da ihmal etmeyen, meyveyi dalından yiyip suyu kaynağında içen, hiç unutmadığımız oyunları oynayan BİZİM KÖYÜN ÇOCUKLARI var.
Onlarla buluşup aynı pınardan su içmek, aynı ağaca tırmanıp meyve yemek, aynı oyunları oynayıp bütün çocuklarımıza farklı bir dünya olduğunu göstermek için yola çıkıyoruz.

Gezimizin sonunda bu ziyaretlerden elde ettigimiz siirler, sarkilar, fotograflar, mektuplar, resimler ile sehir cocuklarina SERGILER, KITAPCIKLAR, KARTPOSTALLAR ile BIZIM KOYUN COCUKLARININ yasamlarini tanitacagiz.

Insan-Doga ve Hayvanin ozgurce dostluk icinde birlikte yasayacaklarini gosterecegiz.

İLKER GUNEY ve DOHAYKO

cross