1991'den Bugüne

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Denetim Yapmayan Meslek Odalarına Sitem Etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Denetim

Yapmayan Meslek Odalarına Sitem Etti

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, inşaat mühendisleri odası ve müteahhitlere sitem ederek, "Onların yapmadığı denetimleri belediye olarak biz üstlendik" dedi.

12 Kasım 1999 depreminin 12.yıldönümü münasebetiyle İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen 'İki deprem arasında Bolu' adlı seminer düzenlendi. Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara'nın konuşmacı olarak katıldığı seminerde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İnşaat ve Mühendisler Odası'na yüklendi. Günlerdir Bolu'da devam eden depreme dayanıklı bina tartışmaları sonrasında her kesimden gelen açıklamalar, Alaaddin Yılmaz'ı kızdırdı. Binaların sadece belediyeler tarafından denetlenmediğini hatırlatan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Afet sırasında vatandaşlar çılgına dönüyor. Hemen ya belediye başkanı ya da valiye sitem ediyorlar. Ancak bilinmeyen gerçekler var. Bir binanın denetimini sadece belediye mi yapar? Bolu'da İnşaat ve Mühendisler Odası'nın yapması gereken denetlemeleri yapmazken, kanunen onların yapması gereken denetimleri biz yapıyoruz. Bakın kendi kendimize sorumluluk alıyoruz" dedi.

Seminerin sonunda Van'a giderek enkazda yaralı kurtarma çalışmalarına katılan Bolu UMKE ekibine teşekkür belgeleri verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı  http://www.haber3.com/bolu-belediye-baskani-alaaddin-yilmaz,-denetim-yapmayan-meslek-odalarina-sitem-e-1074539h.htm

cross