1991'den Bugüne

Bunu İnsandan Başkası Yapamaz ! Hasta Kediyi Tekmeleyerek Öldürdüler

Hayvanları Koruma Kanunu CEZA KANUNLARI  KAPSAMINA alınmadıkça bu tür  caniler toplum içinde tehlike arzederek dolaşmaya da devam edecek...


Izmir Bornova'da caniler tarafından tekmelerle  başı ezilerek katledilen kediye ait video ve resimler ektedir. ( Video ve resimleri 18 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalıdır. +18 )

Islam dini hayvanların korunmasına ilişkin kıyamete kadar geçerli hükümler  veren bir din. Bunun yaninda %99 u müslüman olan ülkemizde, hayvanlara işkence, vahşet ve tecavüz yaygın şekilde yapılıyor ve maalesef 5199 sayılı yasa bu katliamlarda yetersiz kalıyor...

Bu cani kişi üniversite öğrencisi imiş. Sabah saatlerinde kaldığı eve polisler ve merkezden sivil polisler gelmiş. Bu cani kişi Olaydan beri evine de gitmemis, pitbulu ise kafeste hapis durumda imiş.

Polisler universiteye de gidip bu caniyi bulmaya çalışacaklar.
Bulundugu zaman ise Hayvanları Koruma Kanunu KABAHAT kapsaminda oldugu icin, belki para cezası alacak. O para cezası da muhtemelen tahsil bile edilemeyecek.

TBMM yi goreve davet ediyoruz. Hayvanlari Koruma Kanunun en kisa zamanda TCK ya gore suc kapsamina alinmasi gerekli. Bu caniler HAKIM karşısına çıkıp, hapse girmeli ve  bu vahşet SABIKALARINA da işlenmeli.


Bu cani ve bunun gibiler aramızda dolaşacaklar ve bir gun mutlaka ÇOCUKLARA veya KADINLARA yani güçsüz olan her canlıya bu vahşeti , katliamı  yapacaklar.

Resimleri  yayalım ve bu kişileri KAMU VICDANINDA MAHKUM EDELIM, onlara VICDANI SABIKA işleyelim.
Bu insanlik sucu icin İzmir Müftülüğü’nü, Izmir Il Cevre Müdürlüğü’nü ve Izmir'de ki tum ilgili kurumları da göreve davet ediyoruz.

Nesrin Citirik
HAYTAP Hayvan Haklari Federasyonu Başkan Yardımcısı

İŞTE O VİDEO !!

{flv}kediKatilleri/katiller{/flv}

İZMİR - Bornova Küçükpark 161 Sok. No: 16/K adresindeki KÖŞEM BÜFE ünvanlı işyerinin güvenlik kamerası, 07-10-2010 Perşembe günü saat 01.50 sıralarında hasta yatan kediyi, 5 tane gencin öldürüşünü kaydetti.

3 gün önce gece yarısı Küçükpark'ta büfenin önünde yuvasında uyuyan kediyi 2 genç zorla yuvasından çıkartmaya çalışıyor. Kedi, köpeği görünce yuvasından çıkmıyor. Buna sinirlenen gençler zorla çıkartarak tekme vurmaya başlıyor, bu esnada düşüyor. Düşüncede tüm sinirini kedinin başını ayağı ile ezerek alıyor. Bu arada orda duran 3 gençte olayı gülerek izliyor. Sonra da oradan hızla kaçıyorlar. Bu olay Tv kanallarında 10.10.2010 Pazar günü ana haber bültenlerinde yayınlandı.

HAYTAP tarafından  ilgili çevre müdürlüğüne  ve savcılığa ihbarlarda ve suç duyurularında zaman geçirmeksizin bulunulmuş , faillerin yakalanması için gerekli basın açıklaması konunun medyaya duyurulması ve faillerin yasal cezaları alması için İzmir'deki temsilci arkadaşlarımız tarafından gerekli işlemler pazartesi sabahı itibarıyla başlatılmıştır.

15:30 itibariyle kediyi tekmeleyerek öldüren İ.Ç. isimli bu şahıs evine girerken gözaltına alınıp polis nezaretinde emniyete götürülmüştür. Emniyet binası önünde Basın ve Medya kanallarına HAYTAP İzmir Temsilciliklerimiz tarafından ayrıca basın açıklaması yapılmıştır. İlgili Şahıs hakkında emniyet müdürlüğünde gereken yasal işlemler ( kanunlar nezdinde ) uygulanmaktadır. Bu şahsın E. Univ.  S.Urn.leri bolumu ogrencisi olduğu iddaa edildiği üzere, bu iddaanın doğruluğu da tespit edildiğinde, konu hakkında okul dekanlığı da bilgilendirilecek ve bu şahıs hakkında okul yonetimince disiplin ccezası verilmesi de talep edilecektir.

Pazartesi akşamı ilgili TV kanallarında ana haber bülteninde  basın açıklamalarımız  yer alacaktır.

HAYTAP yeni gelismeler ulaştıkça bilgi verecektir.

Tüm kamuoyuna duyurulur.

Katil!!!

Öldürülme Anı

Öldürülme Anı

Burada zavallı kediciklere güç gösterisi deneyen sadist ruhlu insanların kabahatli olması kadar asıl suçlu bizlere her defasında ÖNCE İNSAN HAKLARI diye karşımıza çıkan , yaptığımız her çalışmayı küçümseyen kişiler de suçlu. Çünkü bu söylemi yapan insanlar ,  onlar sayesinde cesaret alıyorlar.

Önce insan hakları diye hayvan haklarını , doğa ve çevre haklarını küçümseyenler , işte böyle bir olay karşısında nasıl davranacaklar nasıl tepki gösterecekler ben asıl onu merak ediyorum. Hala önce insanlar mı diyecekler yoksa hakların yerli yerine konulmasında dengeyi kendi ruhlarında bulabilecekler mi ? Böyle bir toplumsal infial yaratan olayda “yasa” ile beraber önce “tasanın” da olması gerekiyor.

Diğer yandan bu caniler göreceksiniz ki hepsi kabahatler kanunu kapsamında peşin fiyatına 4 taksitte cezayı ödeyip seneye aynı kabahatı (suçu değil ) tekrar işleyecekler.

Av.Ahmet Kemal Şenpolat
Hayvan Hakları Federasyonu
Yönetim Kurulu Başkanı

Öldürülme Anı

Öldürülme Anı

Öldürülme Anı

Mahkemeler Neden Hayvan Hakları İhlallerinde Harekete Geçmez ? Yazıyı okumak için ( Lütfen tıklayın )

cross