1991'den Bugüne

DOHAYKO Genel Sekreteri Nesrin ÇITIRIK ve üyesi Mine Telme 05 mart 2013 Tarihinde Kadirli ve Kozan belediyelerini Ziyaret etti.

Kadirli Belediyesinde yapılacak olan Geçici Bakımevi ile ilgili projeyi gözden geçirip, bakımevi için gerekli olan koşulları ve projede olması gereken önemli hususları Proje Mimarı Murat BÜLBÜL ve Park ve bahçeler Müdürü Serhat DAMDELEN’in de katıldığı toplantıda ayrıntıları ile dile getirdi. Türkiye'ye örnek bir bakım evi olması için belediyenin imkanlarını seferber etmesi, özellikle Mimar Murat Bülbül ve Serhat Damdelen'in hayvan seven merhametli ve duyarlı insanlar olması ekibi çok mutlu etti.
Toplantının hemen bitiminde ekip Kozan’a hareket ederek öncelikle yeni yapılmış olan Belediye Bakım evini ziyaret etti. Genel olarak durumu iyi görmekle birlikte, acilen giderilmesi gereken eksiklikler için Kozan Belediye Başkan Yardımcısı  Mimar Zehra Özgan'ı ziyaret ederek tespitleri kendisine bildirdiler. Sayın Başkan Yardımcısı hemen tüm eksiklerin giderilmesi için talimat verdi. Bu görüşmenin ardından Zabıta Müdürü Mutlu Dağlı, Veteriner İşleri Müdürü Rifat Gültekin ve gönüllü Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkan Vekili Adnan Gökten ile birlikte bakım evine tekrar gidilerek tespitler yerinde gösterildi. Adnan Gökten okuldan çıkan artık yemekleri barınağa getireceklerini, öğrencilerle birlikte hayvan hakları için sosyal sorumluluk projeleri başlatacaklarını bu pazar günü de öğrenci ve gönüllülerle birlikte bakım evini ziyaret edeceklerini ifade etti.
Barınak çıkışında yolda sakat ve aynı zamanda uyuz olan bir hayvan bulan ekip tekrar bakım evine veteriner hekim ile birlikte geri döndü. Bu hayvan için ve diğerleri için süt ve ekmek alıp karıştırarak yeni mağdur hayvanı ve diğerlerini besleyen ekip buz gibi rüzgarda donmuş durumda ama mutlu bir şekilde Kozan'dan ayrıldı

cross