1991'den Bugüne

Adana'da Bir Kap Yemek Bir KALP Sevgi ile sahipsiz hayvanlara besleme etkinligimiz‏


Bir Kap Yemek, Bir KALP Sevgi..

Oteller, restoranlar, yemekçilik firmaları, okullar, fabrikalar ve yemek üreten, sunan ve veren tüm kuruluşlardan "Bir Kap Yemek ve Bir KALP Sevgi" istiyoruz.

Neden mi? Onlar yani hayvanlar, beton bloklar, yapay parklar, asfalt zeminler dünyayı işgale devam ettiği ve yaşam alanlarını yok ettiği için doğadan beslenme imkanlarını tamamen kaybedip insan oğlunun zalim eline daha da muhtaç hale geldiler.

Onları, bazen buldukları bir parça yemeği, insanların atacağı bir tekme veya taşa karşı ürkerek yerken, veya çöpün yanında ağzı sıkı sıkıya kapatılmış bir naylon torbanın başında içinde ki yemek artığına ulaşamadan çaresizce beklerken görürüz.

 

Bazen de kafelerde restoranlarda karnını doyuran iştahla yemeğini yiyen insanlara gözünü dikmiş olarak bakıp, aç karınları ile oradan gelen yemek kokularını içlerine çekerken görürüz...
Atıldıkları, ıssız uzak yerlerde ise bir deri bir kemik kalmış olarak, umutsuzca bir kuru ekmek parçası arar ve bir köşede sessizce ölürler.
Her gün lüks restoranlar, oteller ve evlerden tonlarca ekmek ve yemek artığı çöpe giderken, açlıktan ölen hayvanların sayısı da artmaya devam etmekte. Belediyelerin ne yazık ki tüm hedefleri "oy almaya" endeksli olduğu için, onlar bu çaresiz hayvanları görmezler bile.
Adana'da bir grup genç insan bir araya gelerek bu hayvanlar için "Bir Kap Yemek, Bir KALP Sevgi" sloganı ile besleme etkinlikleri düzenlemeye başladılar. Artık yemekler Büyükşehir Belediyesi DOHAYKO Hayvan Barınağında toplanmakta, gönüllülerce Adana'nın dört bir yanında açlıkla mücadele eden hayvanların bulunduğu yerlere gidilerek onlara verilmektedir. Bu hayvanlara vermek için ekmekler, kullanım tarihi geçmiş makarnalar, hububatlar, çöpe atılacak işlenme artığı et ve tavuk kırıntılarına ihtiyaç var.
Evlerde ki artık yemekler buz dolabında biriktirilip bize haber verilirse, kuruluşlar artık yemeklerini ekmeklerini toplayarak bize haber verirlerse araba ile aldırırız.
Bir kap yemeğin bile fotoğraflarda gördüğünüz aç bir hayvanın karnını doyuracağını unutmayın. Evet, güzel Adana'mızın güzel insanlarından BİR KALP SEVGİ bekliyoruz, biz ve hayvanlarımız...
Telefon iletişim: Mine Demirci 0 507 384 05 93

BESLEME ETKİNLİĞİNDEN GÖRÜNTÜLER


 

 

cross