1991'den Bugüne

Edirne Hayvanlari Koruma Dernegi Resim Yarismasi‏

Basın Bildirisi

Sayın T.C.Orman ve Su İşleri Bakanlığı Edirne Şube Müdürüm, Sayın Milli Eğitim Müdürüm Trakya Veteriner Hekimler Odası Başkanım Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanım ve Değerli basın mensupları Edirne Doğayı Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği -EDHAYKO- olarak kentimizde sokak hayvanlarına yaklaşım konusunda öncelikle çocuklarımızı bilinçlendirmek için düzenlediğimiz anasınıfları ve ilköğretim öğrencileri arası Resim Yarışması; ilköğretim ikinci kademe ve ortaöğretim öğrencileri arası fotoğraf yarışmasının tanıtım ve bilgilendirme toplantısına hoş geldiniz.

Bu yarışmaları düzenlemedeki amacımız ağaç yaşken eğilir ilkesinden yola çıkarak geleceğimizin veterinerleri, kaymakamları, bakanları olacak olan çocuklarımıza, hayvanların da bizler gibi sevgi bekleyen, acı çeken, korkan canlılar olduklarını fark ettirmek ve kendimiz dışındaki diğer canlıların da yaşam hakkına saygılı, duyarlı, şiddetten uzak, sevgi dolu nesiller olarak yetişmelerini sağlamaktır. Benmerkezci bir çocuğun empati yapabilir hale gelmesinde hayvan sevgisi önemli bir rol oynar. Bu konuda bilinçlenen çocuklarımız hayatları boyunca toplum sorunlarına duyarlı, çözüm üretmede ve inisiyatif geliştirmede etkin bireyler haline gelir. Bizler de bu amaca hizmet için çocuklarımıza ve tüm canlılara daha güzel bir yaşamın kapılarını açıyoruz

Edirne Merkez ilköğretim okullarını kapsayan “Sokak Hayvanları ve Sevgi” konulu yarışmamızın bu yıl il çapında bütün ilçe ve köy okullarımızı kapsayacak şekilde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan’ın da desteğini alarak genişletmiş bulunuyoruz. Edirne’mizi ilçe ve köyleri ile bütün olarak gördüğümüzden ilçe ve köylerdeki öğrencilerimizin de bu yarışmalara iştirak etmeleri bizim için önemlidir. Yine aynı amaçla ortaöğretim kurumlarına okuyan öğrencilerimiz için de fotoğraf yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmada bizi destekleyen Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Sayın Serdar İyiiz’e teşekkür ederiz.

Aynı zamanda Edirne il, ilçe ve köylerimizde sokak hayvanlarının ihtiyaçlarını hatırlatmak ve farkındalık yaratmak amacıyla hazırladığımız afişlerin bastırılmasını sağlayan T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı İl Şube Müdürümüz İsmail DAĞLI’ya, projelerimizde bizi destekleyen Trakya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sayın Erdal İlgü’ye, afişlerin Edirne’mizin tüm ilçe ve köylerine ulaşmasını ve çeşitli yerlere asılmasını sağlayan Edirne İl Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Ahmet ÇETİN’e, İlçe kaymakamlarımıza, belediye başkanları, muhtarlarımıza ve HAYTAP başkan yardımcısı Nesrin ÇITIRIK’a emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum.

Düzenlenen bu yarışmaların ve hazırlanan afişlerin halka duyurulmasında en büyük araç olan siz değerli basın mensuplarına da bizimle ilgili hiçbir haberi geçmeyip yayınladığınız, bundan sonra da bu konuda gerekli özeni göstereceğiniz için ayrıca teşekkür ediyorum.

Değerli katılımınız için teşekkür ediyor, İyi Günler diliyorum.

Nurhan Kalender

Edhayko Başkanı

www.edhayko.com

cross