1991'den Bugüne

Erzurum HINIS belediye bakım evi inşaatı için ACİL DESTEK talebi...‏

Sevgili Dostlar,

Erzurum Hınıs'ta bulunan hayvan sever Reyyan Şan'ın Haytap'a ulaşarak sokakta çok sayıda köpek olduğunu ve bu köpeklerin çok zor durumda yaşama savaşı verdiğini, zaman zaman zehirlemeler yaşandığını söylemesi ile oradaki durumdan haberdar olduk.
1. Hınıs Belediye yetkilileri ile görüşmeler yaparak bir bakımevi yapılmasını ve hayvanların kısırlaştırılarak alındıkları yere bırakılması gerektiğini anlattık. Bakımevinin yapılması için Haytap'tan destek istediler.Haytap ve Koza firmasının takvim gelirleriyle Hınıs'ta bir bakımevi yapılması için maddi destek vermesiyle bakımevi yapımı başladı.
2. Bakımevinin şu ana kadar yapımı devam eden bölümleri, 1 veteriner odası, 1 gönüllü odası, 4 adet köpeğin operasyon sonrası müşahade amacıyla bırakılabileceği bölmelerin olduğu odadan oluşuyor.
3. Tuvalet ve mutfak bölümünün de mutlaka eklenmesi lazım.
Ayrıca bakım evinin çevresinin tel örgüyle çevrilerek, dışarıya bırakılamayacak olan hayvanlar için alan oluşturulması gerekiyor. Bu alana birkaç kulübe de bırakılırsa çok iyi olur.
4. Reyyan Şan, 40 a yakın köpeği evin bahçesine koruma altına aldı (Belediye yapmıyor ama komşular zehirleyebilir, yakında 5 köpek zehirlemişler). Bakım evi bitince orada kısırlaştırılacak ve sahiplendirilecekler. Dışarda yaşayamayacak olan mağdurlar ise orada sürekli kalacaklar.
Çok iyi niyetle bakımevi yapmaya başlayan HINIS BELEDİYESİNİN maddi imkanları çok kısıtlı olduğu için acil olarak inşaatın bitirilmesi için MADDİ DESTEK gerekli. Yoksa bakım evi bitirilemeyecek.  Resimler ekte.
Sevgiler, saygılar.
Sevgi Ekmekçiler
HAYTAP Yönetim Kurulu Uyesi
Diyarbakır DİHAYKO Başkanı
Hınıs Belediye Bakım evi gönüllüsü

 

 

cross