1991'den Bugüne

Eskişehir'de kediyi parçalayarak öldüren Can Aksoy isimli cani için gerekli kurumlara müracaatlarımız

Kamuoyunun bilgisine; Kediyi parçalayarak öldüren Can Aksoy isimli cani için gerekli kurumlara müracaatlarımız hazırlanmıştır. Ayrıca yarın hukkuksal bağlamda da avukatımız gerekli çalışmayı yapacaktır. Ekte Eskişehir Valiliğine olan yazımızı paylaşıyoruz, arzu edenler bu yazışmaya katılabilirler.

Nesrin Çıtırık/ HAYTAP Başkanı
_________________________________________________

Eskişehir Valiliği Yüksek Makamına,
Sosyal paylaşım ortamlarında kediyi parçalarken kaydettiği videoları yayınlayan kişinin Eskişehir’de Osman Gazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü Öğrencisi CAN AKSOY isimli şahıs olduğu bilgisi alınmıştır. Bu vahşetin videosu ve fotoğrafı ektedir.

Bu Bağlamda ;
1- Bu işkenceyi yapan Can Aksoy isimli kişinin, her an aynı vahşeti bir insana da yapabilecek "potansiyel bir katil" olması kuvvetle muhtemeldir. Benzer olayı bir başka hayvana veya bir insana yapmadan bu kişinin bulunarak, toplum güvenliği açısından göz altına alınmasını, adli ve idari işlem başlatılmasını talep ediyoruz.
2- Can AKSOY isimli şahsın psikiyatrik muayene ve müşahade için akıl hastanesine sevk edilmesini talep ediyoruz. 
3. Ayrıca uyuşturucu bağımlısı olduğu konusunda ki bilgilere istinaden bu konunun da incelenmesini, eğer uyuşturucu bağımlısı ise uyuşturucuyu nereden ve kimlerden temin ettiğinin araştırılmasını ve adli işlem yapılmasını talep ediyoruz.
4- Şahsın aile fertlerinin de ifadelerinin alınarak, onların da akıl hastanesinde müşahade açısından sevk edilmesini, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünce aile nin de kontrol ve denetim altına  talep ediyoruz.
5. Can Aksoy'un kullandığı facebook profillerinin ve internet hesaplarının incelenerek başka hayvan veya insan cinayeti olup olmadığının araştırılmasını talep ediyoruz.
6. Can Aksoy'un arkadaşlarının da ifadelerinin alınmasını ve incelenmesini talep ediyoruz. Çünkü yazışmalarda "kendi babasını kesmek" sözü de geçiyor.
7. Şahsın üniversite öğrencisi olduğu bilgisi alınmıştır. Okul idaresinin de konuya ilişkin uyarılmasını ve okulda ki arkadaşlarının da ifadelerinin alınmasını talep ediyoruz.

Müracaatımıza ilişkin 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize saygılarımızla arz ederiz.

Nesrin Çıtırık
HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkanı
TC kimlik...13230091212

Dağıtım: Cumhurbaşkanlığı, BİMER, TBMM Çevre Komisyonu, Orman Su İşleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Eskişehir Orman Su İşleri Müdürlüğü, Basın Kuruluşları

EK ; Can Aksoy'un paylaştıgı video linki

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KtEDRfPtGP4

Katlettiği kedi'nin fotoğrafı

Can Aksoy'ın yazışmaları 
cross