1991'den Bugüne

SULTAN AHMET Köp.Fatih Bel.Başk MustafaDemir: Kopeklerini BELEDIYENIZ toplatti, bilgiler elimizde,

Fatih Belediye Başkanı 
Sayin Mustafa Demir,

Sultanahmet'te bulunan, hepsi kısırlaştırılmış, aşılı ve küpeli olan, yıllardır orada yaşayan, gönüllülerce tüm bakımı ve beslemesi yapılan uysal ve şehir hayatına alışmış KÖPEKLERİN, "Fatih Belediyesince toplanıp YOK edildiği" bilgilerine kesin olarak ulaşmış bulunuyoruz.

Sayın Başkan, hayvanların yasa gereği bulundukları yerde yaşamaları  hükmüne uyun ve ALINIP YOK EDİLEN köpekleri, eğer öldürülmedilerse !! lütfen ALINAN YERE geri getirilmesini sağlayın.

İBB ye belediyenizce yollanmış olan toplanan köpekler ile ilgili yazınızı da ayrıca bilgi edinme kapsamında isteyeceğiz.

Hem bu köpeklere hem de bunlara bakan yüreği merhamet dolu insanlara yapılan "bu zulümden" dönülmesini bekliyoruz. Unutmayın ki "Siz yerdekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin" diyen Yüce Dinimiz  İslam da hayvanların yok edilmesini, zulum görmesini hoş görmez.

Yaşam alanlarından, sevdikleri umutla her gün bekledikleri yolunu gözledikleri onları besleyen gönüllerden kopartılan ve YOK EDİLEN köpeklerimizi geri istiyoruz. Aksi takdirde, belediyeniz önünde, AKPARTİ İl ve İlçe  Başkanlıklarının önünde hayvanlarımız geri gelinceye kadar "Fatih Belediyesi, yok edilen köpeklerimiz nerede?" sloganlı "Basın Açıklarımızı" köpeklerimiz buluncaya kadar sürdüreceğimizin bilinmesini istiyoruz.

Mürcaatımıza 4982 ve 3071 sayılı yasalar gereği bilgi ve cevap verilmesini emir ve müsaadelerinize  saygılarımızla arz ediyoruz.

Nesrin Çıtırık

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Başkan Yardımcısı

Dağıtım: BİMER, TBMM Çevre Komisyonu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, AKPARTİ Genel Merkezi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, Istanbul Valiliği, Orman Su İşleri Bölge Müdürlüğü, AKPARTİ İstanbul İl ve Fatih İlçe Başkanlığı, STK lar, Fatih İlçesinde bulunan kamu kuruluşları, Ticari Kuruluşlar, Ulusal ve Yerel Basın Kuruluşları, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya.

TC kimlik..13230091212


SULTANAHMET' ten Fatih Belediyesince ALINIP YOK OLAN köpeklerden birisi

 

SULTANAHMET' ten Fatih Belediyesince ALINIP YOK OLAN bir diğer köpek..

SULTANAHMET' ten Fatih Belediyesince ALINIP YOK OLAN bir kopek..

SULTANAHMET' ten Fatih Belediyesince ALINIP YOK OLAN bir kopek..

SULTANAHMET' ten Fatih Belediyesince ALINIP YOK OLAN bir kopek..

cross