1991'den Bugüne

Gönen Belediye Baskanini Ögrencilerin Ziyareti..

Nesrin Hanım merhaba

Öğrencilerimiz ile yürüttüğümüz "Dost Patisi" isimli toplum hizmeti projesi kapsamında müdürümüz Ali Solak ve öğrencilerimizle birlikte Balıkesir Gönen Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin YAKAR' a ziyarette bulunduk.

Kontrolsüz sokak hayvanlarının insanlar için sağlık tehditi oluşturulması, herhangi bir kuduz vakası durumunda ekonominin felç olması gibi durumların yaşanabileceği gerçeklerinin yanısıra sahipsiz sokak hayvanlarımızın çeşitli eziyetlere maruz kaldığını, bu durumun daha kötü sonuçlara sebep olmadan önüne geçilmesi gerektiğini, bu amaç kapsamında

Belediye tarafından yapılan çalışmalara halkın sahip çıkmadığı takdirde çalışmaların başarısızlıklarla sonuçlandığının farkında olduğumuzu bu nedenle de  okulumuz olarak çeşitli etkinlikler ile halkımızın bilinçlendirilmesi görevini üstlendiğimizi anlattık.

Belediye Başkanımız, barınak projelerinin olduğunu fakat halkın desteği konusunda bir çok belediyenin sıkıntı yaşadığını bildiğini bu nedenle yaptığımız çalışmalardan memnununiyet duyduğunu belirtti. Bu arada olması gereken bir hayvan barınağını görmek adına Bursa'ya düzenleyeceğimiz gezilerde bize her türlü desteği sağlayacaklarının sözünü aldık. Sonuç olarak canlarımız için umutluyuz. Süreci başlattık dilerim ülkemizin bir çok yerinde yaşanan sıkıntılar Gönen'de yaşanmayacaktır.
 
Nazlı Elif DURSUN

Mehmet Ahmet Genç İlköğretim Okulu

İngilizce Öğretmeni

24.03.2010

cross