1991'den Bugüne

Gungoren'de cok uyuz hayvanlar, HERKESTEN ilgi ve destek rica ediyorum

Sevgili Arkadaslar,
Sinem hn Gungoren Tozkoparan'da yasiyor. Sokakta baktigi su anda cogu uyuz olan kopekler var. Surekli takipte ve cok ilgileniyor bu hayvanlarla.
Oranin Veteriner hekimi Engin bey ise, bu hayvanlara kuduz asilari ve tedavisi icin 350 tl gibi bir para istemis. Bu kulliyen yanlis. Kesinlikle sahipsiz hayvanlar icin para almamasi lazim.
HASDAL bu hayvanlari alip tedavi ederiz ama yollamasini siz yapin demis.
Engin bey hayvanlari Hasdal da yollamiyor.
 
Sinem hanim ile onceden tel gorusmesi yapip ( 0536 846 11 85) detayli bilgiyi aldiktan sonra, bu gungoren veterineri ile TELEFONLA temas kurulup bu surekli kasinan uyuz hayvanlarin Gungoren  bakimevinde veya HASDAL a gonderilerek acilen TEDAVI ettirilmeleri lazim. (Disarda ozel veteriner vs alternatif olmasin, belediyeleri calistiralim).
 
1. Bu hayvanlarin acilen belediyelerce bakimi ilaclanmasi ve tedavisi icin KIMLER ILGILENEBILIR?
 
2. Sinem Hanim vasitasi ile GUNGOREN de bir kac gonulluye daha ulasip orada bir HAYVAN HAKLARI GRUBU olusturalim ki bu belediye calismayi ogrensin. Ben ist da iken gidip yerlerini gormustum, eski felaket hali yoktu ama sehrin ortasinda ve kucuk bir yerdi. Gonullusu yok diye biliyorum. Gungoren de IRTIBAT KURUP bu grup icin KIMLER ILGILENEBILIR?
 
3. Sinem hanim tum yazilarinizi TUMUNE CEVAPLA olarak yapin, yalniz bana yazmayin. Arkadaslarimla lutfen haberlesin. Ben de devrede olacagim.
 
Acil DONUS YAPARSANIZ cok sevinirim.
Selam ve sevglierimle
Nesrin

 

---------- Yönlendirilmiş ileti ----------
Kimden: sinem ay <[email protected]>
Tarih: 17 Nisan 2012 22:24
Konu: FW: sinem ay uyuz olan köpeklerle ilgili 2
Kime: [email protected]
 


Merhabalar Nesrin hn.
 
elimde 6 tane 2.5aylık/4 tane 1yaşında /4tane de erişkin köpek bulunmaktadır.maalesef hepsi uyuz olmuş ve hiç birinin kuduz aşısıda yok.bağlı bulunduğum ilçenin belediyesinden (güngören) yardım istedim engin bey'i durumu fark ettiğim an direk cebinden aradım bana 350 tl gibi bir maliyet çıkarttı.kendisine bunu ödeyemeyeceğimi söyledim ama yardımcı olmadı bende merter veteriner kliniğinden banu hn.dan yardım istedim sağolsun bana hap ve iğneleri çok cüzi şekilde temin etti ama yavrular dışında diğerlerine iğne vuramadım sadece hapları verdim ama çiğnememe ihtimalleri yüksek 3 gün bu bu şekilde devam ettim fakat dün biokadin aldım yaralarını silmek için ama durum sandığımdan daha vahim mesela bitane yavru kaşıntıdan etini kaldırmış köpeklere yemek veren kadın sabaha kadar yavruların ağladığını söylüyor acıları çok fazla umarım halledersiniz tek umudum sizsiniz buarada resimleri köpekler çok hareketli olduğu için net çekemedim 
 
                                                                                                                                                                                                      saygılarımla sinem ay
 
tozkoparan (güngören)
0536 846 11 85
 


 

cross