1991'den Bugüne

Haytap Başkan Yardımcısı Nesrin ÇITIRIK'ın telefonla iletisidir ; İBB veteriner işleri müdürü Muhammet ÇOŞKUN ile görüşme...

‘’İBB veteriner işleri müdürlüğüne yeni atanan veteriner hekim Muhammet ÇOŞKUN’u HAYTAP temsilcilerimiz Serkan BÖNCÜ, Suzan DEMİRHAN, Kazım ÇAĞIN ve Kübra AKTÜRK ile birlikte ziyaret ettik ziyaterimize kağıthane belediyesinde görevli dostlarımız da katıldı .
Sayın müdürün sorunları ve çözümleri gönüllüler, Stk’lar ve ilgili kurumlarla iletişim ve karşılıklı bilgilendirmelerle çözme konusunda duruşu olan bir yönetici olduğunu görerek mutlu olduk. Kendisinden;
1.
ilçe belediyelerinin başka ilçe sınırları içine ve ormanlara hayvan atmaması konusunda mudahil olmasını,
2. Kırıklı ve ağır yaralı vakaların hizmet alımı ile dışarıda tedavisinin yapılmasını
3.Fatih hastanesinin düzenli olarak haftanın her günü kedilerin kısırlaştırması ve bakımının yapılmasının sağalmasını, 
4.Engelli mağdur ve sakat hayvanlar için doğal bahçeli sürekli yaşam alnaları oluşturulmasını talep ettik.
Muhammet bey ağır yaralı ve kırıklı vakaları İBB olarak avcılar veteriner fakaültesine yollamaya başladıklarını, ilçelerdeki bu tür vakaların da tuzla ve hastav bakımevleri ile görüşülerek avcılar veteriner fakültesine gönderilmesi uygulamasının başladğını ifade etti.
Ormanlara hayvan atma sorunu çözülene kadar mevcut hayvanların beslenmesini, ayrıca sahipsiz hayvanlara bakan gönüllülere belediyenin kendi beslenme odakları kuruluncaya kadar mama destegi verilmesinide talep ettik. Aynı zamanda Kagıthane ilçesindeki sahipsiz hayvanlara yönelik uygulamalar için sayın genel müdürden destek istedik.
Bundan böyle ilçelerde dahil olmak üzere istanbul’da kırıklı ve ağır yaralı vakaların hastav ve tuzla bkaımevlerine başvurularak İBB tarafından avcılar veteriner fakültesine gönderilmesi uygulamasının başladıgını gönüllülere duyurmak isteriz.
Uygulamada aksaklıklar olursa bunu sayın İBB müdürüne bildirmenizi rica ederiz.
Özellikle kırıklı vaka uygulaması için Sn veteriner müdürüne teşekkür ederek yanından ayrıldık…

Sevgi ve Selamlarımla
Nesrin ÇITIRIK
‘’

cross