1991'den Bugüne

HAYTAP Cankaya Ilce Milli Egitim Md ile EGITIM PROTOKOLU imzaladi

Sevgili Arkadaslar,
Butun kalbimle, bir gun bu protokolun, MILLI EGITIM BAKANLIGI ile, en ucra dag koylerindeki okullarda dahi hayvan sevgisinin anlatilmasini saglamak uzere tum TURKIYE icin imzalanmasini diliyorum.
Selam ve sevgilerimle...
Nesrin/ HAYTAP
Mucadele edenler hep kazanmamislardir.
Ama kazananlar hep MUCADELE edenlerdir!
________________________________________

 

Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP, özverili çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor..

22.01.2011 tarihinde Ankara Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP arasında “Okullarda Hayvan Sevgisi ve Hayvan Hakları” hakkında bilgi verilmesi konulu bir Eğitim Protokolü imzalanmıştır.

İmzalanan bu protokolün Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmi ve özel tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarını içeren geniş kapsamlı bir çalışma olması planlanmaktadır.

Bu Protokolün amacı Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm eğitim kurumlarında sokak hayvanlarının korunması, hayvan sevgisi ve hayvan hakları ile ilgili olarak öğrencilerin bilgilendirilmesi, eğitilmesi ve etkinliklerle bu eğitimlerin pekiştirilmesi için yapılacak olan tüm aktivitelerde işbirliği yapılmasını kapsamaktadır.

HAYTAP 2006 tarihinden bu yana bünyesinde barındırdığı 17 dernek ve 80 kişilik temsilci grubu ile ulusal çapta çevre ve hayvan hakları konusunda sürdürdüğü farkındalık çalışmalarına devam etmekte olup; · basın huzurunda imzalanan bu protokolle eğitime de saha çalışmalarında gösterdiği başarı kadar destek çıktığını göstermektedir.

 

cross